Tag: lloj

5 mijë euro kilogrami: Kërpudha e rrallë që gjendet në Kosovë

14/05/2019

Tartuf është një lloj kërpurdhe e rallë që gjendet krysisht në viset shqiptare, Kosovë, Shqipëri e Maqedoni, dhe sjellë të ardhura shumë të mëdha. 1 ... Read More

5 mijë euro kilogrami: Kërpudhra e rrallë që gjendet në Kosovë

14/05/2019

Tartuf është një lloj kërpurdhre e rallë që gjendet krysisht në viset shqiptare, Kosovë, Shqipëri e Maqedoni, dhe sjellë të ardhura shumë të mëdha. 1 ... Read More

Soda e bukës – përbërësi magjik që jua largon pikat e zeza në hundë

18/04/2019

Pikat e zeza janë një lloj i gungave të vogla të cilat shfaqen kur poret e lëkurës bllokohen dhe mbushen me vaj dhe qeliza të ... Read More

Barnat kundër diabetit zvogëlojnë edhe rrezikun e kësaj sëmundje

17/04/2019

Një lloj i barnave, që përdoren për trajtimin e diabetit është zbuluar se ka efekt edhe në zvogëlimin e rrezikut nga problemet e veshkave.  Sipas ... Read More

Ky është lloji i çajit që ua parandalon ngritjen e nivelit të sheqerit në gjak

11/04/2019

Diabeti i tipit 2 mund të shkaktojë komplikacione serioze nëse nuk trajtohen. Megjithatë, një lloj i çajit është zbuluar të tregojë në parandalimin e rritjes ... Read More

Ja çfarë i ndodh organizmit nëse hani një banane në ditë

02/04/2019

Përfitimet e bananes janë të panumërta për nga aspekti shëndetësor. Ky lloj frutash përmban  vlera ushqimore, vitamina, fibra, si dhe ëmbëlsues natyralë si sukroza dhe ... Read More

Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?

14/03/2019

Pavarësisht rrjeteve sociale, vetmia tani duket se është bërë një lloj pandemie. Rreth 50% e të rriturve e kanë të vështirë të gjejnë partner. Por, ... Read More

“Paaftësia është çështje e perceptimit”, projekt për personat me aftësi të kufizuara

09/03/2019

9 Mars 2019 / 9:37 Personat me lloj të ndryshëm të aftësive të kufizuara dhe prindërit e tyre, si dhe të gjithë prindërit me fëmijë, ... Read More

Mësoni të keni vetëbesim, këto pesë ‘truke’ psikologjike do t’ju ndihmojnë

23/02/2019

Nëse keni vetëbesim, ju mund t’ia dilni në çdo lloj situate. Gjithçka çfarë duhet të bëni është ta duani veten tuaj. Asnjëherë mos mendoni që ... Read More

Pitoni katër metra gëlltit një lloj kanguri në Australi (Video, +18)

12/02/2019

Një piton gjigant është gjetur duke gëlltitur një lloj kanguri të vogël në oborrin e një shtëpie në Australi, e ky moment rrëqethës është filmuar ... Read More

Pse tradhtojnë meshkujt? Disa arsye që (nuk) kanë kuptim!

04/02/2019

Ka shumë arsye pse meshkujt tradhtojnë dhe futen në këto lloj aventurash, mirëpo në fund gjithçka mund të kthehet në ‘boomerang’ që shkatërron lidhjen dhe ... Read More

Dy kushtet e Kosovës për pezullimin e taksës ndaj Serbisë dhe Bosnjës

04/02/2019

Autoritetet në Prishtinë aktualisht po mbajnë dy lloj kushtëzimesh për pezullimin e tarifës doganore 100 për qind që Qeveria e Kosovës u ka vendosur importeve ... Read More