Tag: lodhur

A ndiheni të lodhur pasi keni ngrënë? Ky mund të jetë një problem shëndetësor

27/11/2019

Nuk është e pazakontë të ndjeheni të lodhur pas një vakti. Nëse kjo ndjenjë është e pranishme herë pas herë, nuk ka asnjë arsye për ... Read More

Si ta merrni veten nga gripi?

01/10/2019

Nëse po ndiheni të lodhur dhe pa energji, The Guardian ka renditur disa mënyra të thjeshta që mund t’iu ndihmojnë ta kaloni këtë gjendje. Kërkoni ... Read More

​Si ndikon gjumi në punën e trurit tonë?

16/09/2019

Jam i lodhur, më duhet pushim, fjalia të cilën shumica e njerëzve e thonë. Sa na duhet në fakt pushim për të funksionuar normalisht – ... Read More

Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar

21/05/2019

Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vitaminave dhe mineraleve të caktuara ... Read More

Katër shenja që tregojnë se shpirti juaj është lodhur

04/05/2019

Nëse ndiheni të lodhur dhe të dobët shumicën e kohës, ju nuk jeni vetëm. Një në pesë persona ndihet i lodhur në një moment të ... Read More

Milioneri lodhet nga femrat, u kërkon të mos i çojnë më foto nudo

21/04/2019

Milioneri i njohur është lodhur nga femrat. Dan Bilzerian publikon në Instagram jetën e tij të “shthurur” mes femrave, armëve, parave dhe pokerit. Bilzerian, pasaniku ... Read More

Ky truk gjenial matematikor që mund t’ju ndihmojë që në çast përmendsh t’i llogarisni përqindjet

22/03/2019

Falë “magjistarit matematikor” të vetëshpallur, Ben Stephens, dhe trukeve të tij, tani do të llogarisni përqindjet pa u lodhur fare Stephens ka publikuar cicërimën në ... Read More

Mirditë, hapen 38 shtigje të reja turistike

04/03/2019

Për të gjithë ata që janë lodhur nga të njëjtat destinacione, e duan të provojnë arrati e shtigje të reja, tani kanë gati Mirditën, një ... Read More

10 mënyra romantike për ta befasuar partnerin për Shën Valentinin

12/02/2019

Dëshiron ta bësh partnerin të ndihet më i dashuruar ditën e Shën Valentinit? E lodhur me të gjitha idetë banale? Lajmi i mirë është që ... Read More

Suplementi më i mirë për ta luftuar lodhjen

31/01/2019

Shumë njerëz ankohen se ndihen të lodhur vazhdimisht, e kjo ndikon në mënyrën se si i kryejnë aktivitetet ditore, madje edhe ua ulin motivimin për ... Read More

Probleme me gjumin? Ja zgjidhja, prej vetëm 9 euro!

08/01/2019

A zgjoheni të lodhur në mëngjes edhe pse keni fjetur mjaftueshëm? Ndonjëherë edhe me dhimbje qafe apo shpine? Të gjitha këto probleme lidhen ngushtësisht me ... Read More

Gjermani, gruaja nxjerr në shitje bashkëshortin në eBay

04/01/2019

Një 40-vjeçare nga Hamburgu, Gjermani e lodhur nga bashkëjetesa me burrin e saj vendosi ta nxjerrë atë në shitje në eBay ditën e Krishtlindjeve. Lajmi ... Read More