Tag: Lojërat

Loriana Kuka e nis me fitore, prek çerekfinalen në Lojërat Evropiane të Minskut

24/06/2019

11:02 | 24 Qershor 2019 Loriana Kuka e nis me fitore, prek çerekfinalen në Lojërat Evropiane të Minskut 11:02 | 24 Qershor 2019 Xhudistja kosovare, ... Read More

Lojërat e fatit do të mbyllen më së largu në maj (Video)

04/04/2019

Shfuqizimi i ligjit për lojërat e fatit pritet që nesër të dërgohet tek presidenti Hashim Thaçi nga krye parlamentari Kadri Veseli, për tu dekretuar. Ndërkaq ... Read More

​Mbyllen gjitha lojërat e fatit në Kosovë

28/03/2019

Pas votimit në lexim të parë të projektligjit që i ndalon gjitha lojërat e fatit, i cili u dërgua në Komisionin funksional për shqyrtim dhe ... Read More

Kusari-Lila: Shpejtësia është prodhim i dreqit, lojërat e fatit do të lulëzojnë ilegalisht

28/03/2019

Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila në debatin që është duke u mbajtur për lojërat e fatit në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, është shprehur ... Read More

Mungojnë deputetët, shtyhet për në ora 16 seanca për lojërat e fatit

28/03/2019

Mungojnë deputetët, shtyhet për në ora 16:00 seanca për lojërat e fatit Për shkak të mungesës së deputetëve, dhe mos pasjes së kuorumit të mjaftueshëm ... Read More

Deputetët e Listës Serbe kthehen në Kuvend (Foto)

22/03/2019

Kuvendi i Kosovës brenda pak minutash pritet në nis seancën e jashtëzakonshme lidhur me kazinotë dhe lojërat e fatit në Kosovë. Deputetët tashmë kanë filluar ... Read More

Kosova fiton dy medalje në Lojërat Olimpike Speciale Botërore në Abu Dhabi

18/03/2019

Një delegacion i Olimpiadës Speciale të Kosovës po merr pjesë në Lojërat Olimpike Speciale Botërore që po mbahen në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara ... Read More

Vonohet tre minuta në takim, ministri japonez kërkon falje

22/02/2019

Ministri i Shtetit për Lojërat Olimpike në Japoni, Yoshitaka Sakurada, ka kërkuar falje publike pasi mbërriti tri minuta me vonesë në një takim parlamentar. Deputetët ... Read More

PUBG, Fortnite, Dota 2 apo të gjitha – shiko super PC-të që mund t’i blini për super performancë të lojërave

29/01/2019

Kohëve të fundit lojërat kompjuterike e kanë thyer çdo rekord sa i përket përdoruesve dhe ky numër po shkon në rritje në vazhdimësi. Megjithatë, si ... Read More