Tag: lojtarët

Juventusi: 2 nga 3 lojtarët e infektuar s’kanë nevoje më për vetëizolim

06/05/2020

Dy nga tre lojtarët e infektuar me COVID-19, pikërisht Daniele Rugani dhe Bles Matuidi duket se nuk kanë nevojë më për vetëizolim. Klubi i Juventusit ... Read More

​Gattuso interesohet për mesfushorin e Arsenalit

16/12/2019

Tanimë ai ka piketuar lojtarët që dëshiron ti ketë në skuadrën napolitane dhe njëri nga ta është edhe mesfushori i Arsenalit, Lucas Torreira. Klubi italian ... Read More

Enis Alushi: I besoj Kosovës, marrim rezultat pozitiv

07/09/2019

14:37 | 09/07/2019 Një nga lojtarët e parë që i tha ‘PO’ Kosovës, Enis Alushi, ka treguar edhe një herë përkrahjen e tij për kombëtaren ... Read More

Këta janë kandidatët për formacionin më të mirë të FIFPro

05/09/2019

FIFA ka publikuar listën me lojtarët favoritë për të qenë pjesë e formacionit më të mirë në botë. 55 lojtarë nga ligat kryesore të Evropës, ... Read More

Kush janë 12 lojtarët fatlumë që kanë luajtur krahë Messit e Ronaldos

02/08/2019

18:53 | 08/02/2019 Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë dy lojtarët që konsiderohen si më të mirët në histori të futbollit. Messi, tërë karrierën e ... Read More

ZYRTARE: Argjentina zbulon listën e lojtarëve, mungon një emër i madh

21/05/2019

18:49 | 21 Maj 2019 18:49 | 21 Maj 2019 Kombëtarja e Argjentinës ka publikuar listën me lojtarët e ftuar për Copa America. Lojtarë si ... Read More

De Ligt tek Barca? Ja çfarë mendon legjenda holandeze për një lëvizje të tillë

16/05/2019

23:03 | 16 Maj 2019 23:03 | 16 Maj 2019 Tinejxheri i Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt është nga lojtarët që po merr vëmendjen më ... Read More

Asnjë lojtarë nuk guxon të kërkojë ndihmën e VAR-it nga sezoni i ardhshëm

15/05/2019

9:46 | 15 Maj 2019 09:46 | 15 Maj 2019 Trajnerët e Premier Ligës dhe kapitenët e ekipeve do të paralajmërohen në sezonin e parë ... Read More

11-shja më e mirë e Capellos: Buffon, Raul, Ronaldo…

10/05/2019

9:41 | 10 Maj 2019 09:41 | 10 Maj 2019 Fabio Capello ka zgjedhur formacionin më të mirë me lojtarët që ka stërvitur. Trajneri italian ... Read More

Ky është goli i minutës së fundit që i solli fitoren dramatike Tottenhamit

09/05/2019

0:13 | 9 Maj 2019 00:13 | 9 Maj 2019 Shumë zhgënjim është parë te lojtarët e Ajaxit pas golit të tretë të Tottenhamit që ... Read More

Barcelona – Liverpool, shtatë lojtarët që kanë luajtur për të dyja skuadrat

01/05/2019

Barcelona – Liverpool, shtatë lojtarët që kanë luajtur për të dyja skuadrat Ndeshja e parë gjysmëfinale mes Barcelonës dhe Liverpool luhet sonte në ‘’Camp Nou’’. ... Read More

Rakitic: Ne ndjekim rrugën e Messit, më të mirit në histori të futbollit

30/04/2019

Ivan Rakitic ka thënë se lojtarët e Barcelonës ndjekin rrugën e Lionel Messit, kapitenit të tyre. Ylli argjentinas për herë të parë në karrierën e ... Read More