Tag: Lokal

Përse ju rrjedhin hundët nga kondicioneri

24/06/2019

Kur hyni në lokal të ftohtë, të klimatizuar, hunda ju rrjedh mu sikur edhe dimrit kur nga shtëpia e ngrohtë dilni në ajër të ftohtë, ... Read More

Pija 600-vjeçare që nga koha Osmane vazhdon të servohet për Ramazan

30/05/2019

Një studiues i botanikës në Turqinë qendrore, u ofron banorëve lokal një pije të veçantë të prodhuar nga 40 lloje erëza dhe produkte të ndryshme ... Read More

Përkujtohet dëshmori i kombit, Enver Topalli në 20 vjetorin e rënies

19/05/2019

Sot, 20 vjet nga Masakra në Burgun e Dubravës, krerët shtetëror të nivelit lokal dhe qendror, u mblodhën në varrezat e Dëshmorëve të Kombit të ... Read More

Voton ministrja Hoxhiq: Shpresoj të kemi sa më shumë votues që vullneti të jetë më real

19/05/2019

Ministrja e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme që po mbahen sot në katër komunat e veriut të Kosovës. ... Read More

Haradinaj: Zgjedhjet në komunat veriore konfirmojnë përpjekjet tona për paqe të qëndrueshme për të gjitha komunitetet

17/05/2019

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka thënë se zgjedhjet e 19 Majit 2019, për pushtetin lokal në komunat veriore të Kosovës konfirmojnë përpjekjet për paqe të qëndrueshme, ... Read More

Hoxhiq: Zgjedhjet në veri do të shkojnë mirë

15/05/2019

Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka shprehur bindjen se zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale për kryetar të Komunës së Leposaviqit, të Zubin Potokut, ... Read More

Juventus 1:1 Torino, notat e lojtarëve

03/05/2019

22:40 | 3 Maj 2019 22:40 | 3 Maj 2019 Juventus dhe Torino janë ndarë baras 1:1 në derbin lokal të Serie A, që u ... Read More

Man Utd 0-2 Man City, notat e lojtarëve

24/04/2019

Manchester City e ka fituar derbin e madh lokal kundër Manchester Unitedit (2-0) në Old Trafford dhe vazhdon ta ketë në duart e veta fatin ... Read More

Raportet e degraduara ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Listës Serbe

10/04/2019

Shkarkimi i Ivan Todosijeviçit nga pozita e ministrit të Administratës të Pushtetit Lokal, nga ana e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është vetëm shembulli i ... Read More

Tomë Gashi: Pas shkarkimit, ish-ministri Teodosijeviq do duhej të arrestohej

10/04/2019

Avokati, Tomë Gashi ka thënë se shkarkimit të ministrit të Administratës së Pushtetit Lokal, Ivan Teodosijeviq, do të duhej të i paraprinte arrestimi i tij. ... Read More

Gjilani – Drita, formacionet zyrtare

07/04/2019

Publikohen formacionet zyrtare të derbit lokal Gjilani – Drita. Ndeshja do fillojë në orën 20:00, ndërsa do të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, njofton lajmi.net. ... Read More

Bashkimi fiton derbin e Prizrenit kundër Pontes

27/03/2019

Bashkimi e ka mposhtur 91:84 Ponte Prizrenin në derbin lokal në Superligë të mërkurën mbrëma.  Bashkimi ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit ... Read More