Tag: Londrës

Bletët shpallen zyrtarisht si ‘Qeniet më të rëndësishme në tokë’ – Zhdukja e tyre do të sillte fundin e njerëzimit!

10/07/2020

Në një takim të Royal Geographic Society të Londrës, Instituti Earthwatch shpalli bletët speciet më të paçmueshme në këtë planet. Dhe së bashku me të ... Read More

Fotografia e minjve duke luftuar, fiton konkursin për foton më të mirë

12/02/2020

Nga minjtë që ishin duke u përleshur në nëntokën e Londrës, deri te orangutangu i mposhtur afër një ringu, këto janë fotot kryesore të konkursit ... Read More

Bleta është shpallur si krijesa më e rëndësishme që jeton në planet

08/12/2019

Në një debat të mbajtur së fundmi nga ‘Shoqëria Mbretërore Gjeografike e Londrës’ dhe nga Instituti ‘EarthWatch’ kanë konkluduar se bleta është krijesa më e ... Read More

Astrit Kapaj, super-hajduti shqiptar që vodhi 10 mln paund nga të pasurit britanikë… pamjet e infiltrimit në vilat luksoze

24/09/2019

Top Story ka udhëtuar drejt Londrës, kryeqytetin e Britanisë së Madhe, për të sjellë ekskluzivisht dhe për herë të parë me detaje e dëshmi, historinë ... Read More

Fanellat e reja të Chelseat po krahasohen me ulëset e autobusit

02/05/2019

Chelsea ka prezantuar fanellat për sezonin 2019/2020. ‘Blutë e Londrës’ kanë prezantuar fanellat e reja që do t’i veshin në sezoni e ardhshëm. Fanellat e ... Read More

Formacionet zyrtare: Chelsea – Burnley

22/04/2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Chelsea – Burnley. ‘Blutë’ e Londrës do të jenë nikoqirë të Burnley në ndeshjen që do të jetë e ... Read More

Chelsea vendos rekord në Evropë, lë prapa gjitha skuadrat angleze

19/04/2019

Chelsea vendos rekord në Evropë, lë prapa gjitha skuadra angleze ‘Blutë e Londrës’ nisën mirë takimin e kthimit, duke shkuar deri në 4:1 pas pjesës ... Read More

Në muzeun e Amsterdamit vendoset figura prej dylli e Dua Lipës

09/04/2019

Pas Londrës, Dua Lipa u bë me figurë prej dylli edhe në Amsterdam. Dua Lipa ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, përmes ... Read More

Fulham – Liverpool, formacionet zyrtare

17/03/2019

Liverpool ka udhëtuaqr drejt Londrës për tu përballur me Fulhamin në javën e 31-të në Ligën Premier. Skuadra e udhëhequr nga Jurgen Klopp synon që ... Read More

Arsenal – United, derbi më i madh i javës ekskluzivisht në IPKO

09/03/2019

Ndeshja më e madhe në kohët e fundit do të zhvillohet në Emirates të Londrës, mes Arsenalit dhe Manchester Unitedit, sfidë kjo që mund të ... Read More

Dua duket sensacionale në ‘Brit Awards 2019’, e veshur me fustan të hapur në pjesën e dekoltesë

20/02/2019

Yjet më të mëdha të muzikës britanike ndodhen në O2 Arena në North Greenwich të Londrës, ku sonte (e mërkurë) zhvillohet ceremonia ‘Brit Awards 2019’. ... Read More

Higuain fluturon drejt Londrës për të kompletuar kalimin te Chelsea

23/01/2019

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain, ka fluturuar drejt Londrës ku do të kompletojë kalimin e tij te Chelsea. Reprezentuesi argjentinas ishte liruar nga huazimi te ... Read More