Tag: luajë

Shqipëri – Andorrë, vetëm 8 bileta të shitura për dy ditë

30/10/2019

14:31 | 10/30/2019 Shqipëria do të luajë kundër Andorrës ndeshjen e saj të parafundit të eliminatoreve të “Euros 2020”, por duket se për tifozët shqiptarë ... Read More

Dy filxhanë kafe parandalojnë këto sëmundje

07/10/2019

Janë bërë të paktën 19 studime për rolin që mund të luajë kafeja në sëmundjen e parkinsonit dhe në përgjithësi, konsumimi i saj ul gati ... Read More

ZYRTARE: Hadergjonaj merr pasaportën, do të luajë për Kosovën

09/05/2019

15:11 | 9 Maj 2019 15:11 | 9 Maj 2019 Florent Hadergjonaj ka konfirmuar se do të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës. Florent Hadergjonaj ka ... Read More

Portieri i Rangers përjashtohet nga loja, goditi në stilin karate kundërshtarin

06/05/2019

8:17 | 6 Maj 2019 08:17 | 6 Maj 2019 Rangers do duhet të luajë pa portierin Allan McGregor për ndeshjet e ardhshme, në veçanti ... Read More

Juventusi pa shtatë lojtarë në derbin lokal ndaj Torinos

02/05/2019

Kampioni i Serie A, Juventusi do duhet ta luajë ‘Derby della Mole’ ndaj Torinos pa shtatë futbollistët kryesor. Juve, që u shpall edhe matematikisht kampion ... Read More

Punë e kryer: De Ligt ka zgjedhur skuadrën e re

02/05/2019

Matthijs de Ligt ka zgjedhur skuadrën ku dëshiron të luajë në sezonin e ri. Mbrojtësi 19 vjeçar i Ajax, dëshiron të luajë në Spanjë, te ... Read More

Neymar dhe Hazard shokë skuadre tek Real Madrid? Ja çfarë thotë Zidane

27/04/2019

Ditë më parë, Neymar JR ka thënë se ka dëshirë të madhe që të luajë përkrah yllit të Chelsea, Eden Hazard. Hazard është dëshira kryesore ... Read More

Solskjaer: Pogba do të luajë kudo që kemi nevojë për të

21/04/2019

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka paralajmëruar Paul Pogban se nuk do të luajë vetëm në pozitat që francezi dëshiron. United do të ... Read More

Trajneri i Bayern Munich zbulon planin e tij për Robben

12/04/2019

Ylli i Bayern Munich, Arjen Robben, do të luajë sezonin e fundit në ‘Allianz Arena’. Kontrata e anësorit holandez me gjigantin bavarez skadon në fund ... Read More

Robben luan sezonin e fundit me Bayern, kjo është skuadra që po e kërkon

07/04/2019

Ylli holandez, Arjen Robben, do të luajë sezonin e fundit me skuadrën e Bayern Munich. Aventura e anësorit holandez në ‘Allianz Arena’ do të përfundojë ... Read More

Klopp me këmbë në tokë, thotë se skuadra do të luajë me seriozitetin më të madh ndaj Portos

07/04/2019

Klopp me këmbë në tokë, thotë se skuadra do të luajë me seriozitetin më të madh ndaj Portos Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka thënë ... Read More

“Djali më pyet pse duan të më vrasin në Argjentinë!”

30/03/2019

Lionel Messi u rikthye të luajë për përfaqësuesen argjentinase, ndërsa dha edhe një intervistë për median e njohur të atdheut të tij, “Tyc Sport”.“Pleshti” u ... Read More