Tag: luan

E pabesueshme/ Ja pamjet që vërtetojnë se uraganet po krijohen nga “dora e njeriut”

14/06/2020

A është e mundur që NASA po luan me motin në Tokë? Sezoni i uraganeve këtë muaj në Karaibe e ka kthyer motin në një ... Read More

Dikur shokë klase, sot rivalë në politikë/ Sandr Lleshaj dhe Luan Rama “pajtohen” për festën e Shna Ndout

14/06/2020

Festa e Shna Ndout në Kurbnesh të Mirëditës ka bërë bashkë Luan Ramën dhe Sandër Lleshajn miq të vjetër në fëmijëri por rivalë në politikë.Rama ... Read More

Gruaja nuk ecën dhe nuk flet më, burri: Do t’i shërbej deri në fund

08/06/2020

Luan Laçi rrëfeu në programin “Historia ime”, në Tv Klan, historinë e tij të veçantë të dashurisë me bashkëshorten Lirie. Ata prej 44 vitesh janë ... Read More

FOTOT/ Tifo nga jashtë stadiumit, “bardheblutë” mënyrë origjinale për të mbështetur Tiranën në Gjirokastër

07/06/2020

Tirana po luan ndaj Luftëtarit në transfertë, ndeshje kjo në kuadër të javës së 28-të të Kategorisë Superiore. Bardheblutë po kryesojnë, por ajo që bën ... Read More

Fëmija po mbytej në një liqen në Finlandë/ Futubollisti shqipar hero, i shpëton jetën

07/06/2020

Futbollisti shqiptar, Mehmet Hetemaj, që luan me skuadrën Seinajoki në Finlandë është kthyer në heo, pasu ka shpëtuar jetën e një fëmije që po mbyteshe ... Read More

Shërohet nga koronavirusi aktorja e ‘La Casa de Papel’, akuzon qeverinë: Masat u morën vonë, nuk na i thanë të gjitha

19/04/2020

Aktorja Itziar Ituno, e cila luan rolin e “Lisbonës” në një nga serialet më të ndjekur në “Netflix”, “La Casa de Papel”, është shëruar nga ... Read More

Ushqimet me vitaminë K për trurin, gjakun dhe kockat

22/02/2020

Vitamina K është një vitaminë që luan një rol të rëndësishëm për shëndetin e kockave dhe të zemrës. Ekspertët e AgroWeb.org shprehen se pamjaftueshmëria e ... Read More

Kirurgët i largojnë 90% të tumorit në tru, gjatë operacionit pacientja luan me violinë!

19/02/2020

Derisa kirurgët i largojnë një pacientes tumorin e saj nga truri, ajo luan violinë. Dagmar Turner, 53 vjeç, u diagnostikua me një tumor të madh ... Read More

Na tregoni si putheni t’ju themi çfarë lidhje keni

06/02/2020

Një ndër rolet më të mëdha në një lidhjen i luan puthja. Ekzistojnë shumë lloje të puthjeve të ndryshme, transmeton Living. Pra, kjo do të ... Read More

Nga artisti që ka “rënë nga fiku”, deri tek ai që s’do bashkëpunonte kurrë, Tayna flet troç para publikut

07/01/2020

E ftuar në “Shiko kush luan”, Tayna i tha të gjitha çfarë mendonte për kolegët. Gjatë lojës “Paintball”, ajo u vendos përballë fotove të disa ... Read More

Super ushqimet që pastrojnë dhe përmirësojnë punën e mëlçisë

10/12/2019

Mëlçia luan një rol vital në trup pasi lidhet me tretjen, metabolizmin dhe lëndët ushqyese. Ajo gjithashtu mund të sekretojë kimikate që i nevojiten trupit, ... Read More

Bernard Challandes: Është ndeshje e rëndësishme, dua të di si mund të luajmë ndaj një kundërshtari të tillë

16/11/2019

Kosova luan ndeshjen e fundit të eliminatoreve për Euro 2020 në ‘Fadil Vokrri’, kundër Kombëtares së Anglisë. Trajneri e di se do të ketë punë ... Read More