Tag: luftën

Mos hani shegë në këto raste

01/10/2019

Shega është e pasur me antioksidantë dhe sipas studimeve të shumta ndihmon në luftën kundër kancerit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës Megjithatë në disa raste ... Read More

Gabimet që bëjmë për t’u mbrojtur nga dielli

28/07/2019

Në luftën kundër plakjes, ne nuk po mbrohemi ashtu si duhet nga rrezet ultravjollcë Të gjithë e dimë se duhet të përdorim SPF, por problemi ... Read More

Meshkujt janë më të prirë të kërkojnë rritje rroge

23/04/2019

Megjithëse vazhdojnë kampanjat për luftën kundër diskriminimit gjinor në rrogë, një anketim i ri ka zbuluar se meshkujt janë më të prirë sesa femrat të ... Read More

Përfundojnë dy ndeshjet e Superligës, gjithçka e paqartë në luftën për mbijetesë

22/04/2019

Përfundojnë dy ndeshjet e Superligës, gjithçka e paqartë në luftën për mbijetesë Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e fundit të xhiros së 28-të në kuadër ... Read More

Drejtori i Antikorrupsionit: Me punësime familjare, bodet janë bërë shkatërruese të institucioneve (Video)

08/04/2019

Në emisionin ‘Përballje’ me gazetarin Muhamet Hajrullahu në RTV Dukagjini, është diskutuar për luftën kundër korrupsionit dhe deklarimin e pasurisë nga zyrtarët publikë në Kosovë. ... Read More

Havolli: Në qershor dihet kush ka deklaruar rrejshëm pasurinë e kush ka fshehur transaksionet bankare (Video)

08/04/2019

Në emisionin ‘Përballje’ me gazetarin Muhamet Hajrullahu në RTV Dukagjini, është diskutuar për luftën kundër korrupsionit dhe deklarimin e pasurisë nga zyrtarët publik në Kosovë. ... Read More

Man City shënon fitore ndaj Brighton, siguron finalen e Kupës FA

06/04/2019

Skuadra e Manchester City po e vazhdon luftën në të gjitha frontet këtë edicion. Pep Guardiola me djelmoshat e tij arritën që në ndeshjen e ... Read More

Veseli: Korrupsioni dhe nepozitmi po tentojnë të thellohen në Kosovë

28/03/2019

Në ceremoninë e mbylljes së projektit të financuar nga BE-ja për luftën kundër krimit të organizuar, korrupsionit, ekstremizmit të dhunshëm si dhe luftës kundër pastrimit ... Read More

Wesley Clark – fakte që mund të mos i keni ditur për njeriun që mundi Serbinë

24/03/2019

Sot është shënuar përvjetori i njëzetë i bombardimeve të NATO-s  ndaj Serbisë që ndaloi luftën në Kosovë.  Kur kujtohet kjo datë, padyshim se kujtohet edhe ... Read More

Klopp dyshon se City do të ketë presion për titull

15/03/2019

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, nuk beson se Liverpooli do të ketë presion në luftën për titull. Reds mund të arrijnë në krye të tabelës ... Read More

Ferizaj merr fitore të rëndësishme ndaj KEK-ut

06/03/2019

17 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Ferizaj ka shënuar fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj KEK-ut në luftën për mbijetesëme rezultat 4-1. Ferizaj ... Read More

Më nuk mundet dhe nuk do ta fsheh: Sëmundja e psoriasisit i është përhapur edhe në fytyrë Kim Kardashianit

12/02/2019

Disa javë më parë, ajo i kërkoi fansave këshilla në luftën për psoriasisin që po ia përkeqëson shëndetin. Kim Kardashian po lufton tash e sa ... Read More