Tag: luftojnë

Sidrit Bejleri humb njeriun e afërt: Nuk mund të zhvillojmë ceremoni mortore as siç e do tradita

30/03/2020

Ndërkohë që Shqipëria dhe shtetet e botës po luftojnë ndaj një armiku të padukshëm siç është koronavirusi,këngëtari Sidrit Bejleri ka njoftuar se ka humbur një ... Read More

Kopër me mjaltë kundër kollës dhe bronshitit, ja si ta përgatisni dhe përdorni

18/02/2020

Kopra dhe farat e koprës janë të pasur me flavonoidë të cilët luftojnë inflamacionin dhe përmirësojnë reagimet e sistemit imunitar kundër tij. Kjo bimë është ... Read More

Keni probleme me fytin dhe kollën? Provoni kurën me farat e ftoit

08/11/2019

Farat e ftoit kanë efekt më të lehtë, por njihen edhe si laksativ dhe luftojnë inflamacionin. Nëse i vendosni në ujë, atëherë farat do të ... Read More

Këtë nuk guxoni ta bëni nëse keni dhimbje në shpinë

20/07/2019

Miliona njerëz në botë çdo ditë luftojnë me dhimbje në shpinë dhe pothuajse çdo person në të paktën një herë gjatë periudhës së jetës ndjen ... Read More

Kampionati anglez: Liverpool sot ka nevojë për një mrekulli të re

12/05/2019

8:50 | 12 Maj 2019 08:50 | 12 Maj 2019 Premierliga angleze sot mbyll sezonin 2018/2019, me Manchester City dhe Liverpool që po luftojnë për ... Read More

Ushqimet për një jetë më të gjatë

23/04/2019

Antioksiduesit luftojnë sëmundjet kundër plakjes, të tilla si sëmundjet e zemrës dhe disa lloje të kancerit. Ka ushqime që, nëse i hani ato rregullisht, mund ... Read More

Gjendja me zjarret edhe më tej alarmante

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T15:28:15+02:00 Zjarrfikësit dhe aeroplanët e Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim, vazhdojnë të luftojnë me së paku 10 zjarre aktive. Përkundër zotimeve të djeshme të ... Read More

Valverde: Kjo El Clasico nuk e vendos garën e titullit në La Liga

01/03/2019

Ernesto Valverde dhe Barcelona do të luftojnë që ta fitojnë te trofe madhor këtë edicion, por trajneri spanjoll mendon vetëm për ndeshjen ndaj Real Madrid ... Read More