Tag: luhet

Zyrtare, finalja e Superkupës së Europës do të luhet me tifozë

25/08/2020

Superkupa e Evropës midis Bayern Munchen dhe Sevilla do të luhet me tifozë. Kështu ka vendosur sot Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s. Kjo ndeshje do të ... Read More

FOTOT/ Napoli-Inter sfidë edhe jashtë fushës, dy bukuroshet seksi bëjnë tifo për skuadrat e zemrës

15/06/2020

14:57 - 13.06.20 Gazeta Shqiptare Pas Juventus-Milan, sot do të luhet edhe ndeshja tjetër gjysmë-finale në Kupën e Italisë, siç është ajo Napoli-Inter. Edhe pse ... Read More

FOTOT/ Napoli-Inter sfidë edhe jashtë fushës, dy bukuroshet seksi bëjnë tifo për skuadrat e zemrës

14/06/2020

14:57 - 13.06.20 Gazeta Shqiptare Pas Juventus-Milan, sot do të luhet edhe ndeshja tjetër gjysmë-finale në Kupën e Italisë, siç është ajo Napoli-Inter. Edhe pse ... Read More

Para nesh është ‘El Clasico’ më dramatike që kemi parë ndonjëherë, ja pse

17/12/2019

Të mërkurën (nesër) me fillim nga ora 20:00, luhet ‘El Clasicoa’ e parë këtë sezon. Ndeshja do të duhej të zhvillohej më 26 tetor, por ... Read More

Kreu i futbollit maqedonas jep një lajm të rëndësishëm para ndeshjes me Kosovën

12/12/2019

14:49 | 12/12/2019 Ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve sipas të gjitha gjasave do të luhet në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup. Në një intervistë ... Read More

Prishtina publikon çmimet e biletave për ndeshjen ndaj St Joheph’s, tifozët ankohen

24/06/2019

Ndeshja e cila do luhet në kuadër të raundit parakualifikues të Ligës së Evropës, ka zgjuar jo pak interesim për klubin nga kryeqyteti.Por problemi qëndron ... Read More

Xhaka – Rashica: Sot në ‘Fadil Vokrri’ luhet ndeshja e yjeve të Kosovës

15/06/2019

9:57 | 15 Qershor 2019 Xhaka – Rashica: Sot në ‘Fadil Vokrri’ luhet ndeshja e yjeve të Kosovës 09:57 | 15 Qershor 2019 Sot, në ... Read More

Mësohet arsyeja e kacafytjes mes futbollistëve të Chelseat

28/05/2019

‘Blutë’ kryen stërvitjen në stadiumin ku edhe do të luhet finalja, por ka ndodhur diçka tensionuese mes lojtarëve. Gonzalo Higuain dhe David Luiz shihen tek ... Read More

Prishtina – Llapi, konfirmohet koha e ndeshjes

07/05/2019

13:47 | 7 Maj 2019 13:47 | 7 Maj 2019 Derbi i xhiros në Superligën e Kosovës do të luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ndërmjet ... Read More

Formacionet e mundshme: Barcelona – Liverpool

01/05/2019

Akti i parë i gjysmëfinales mes Barcelonës dhe Liverpool luhet sonte në ‘’Camp Nou’’. Padyshim, takimi më interesant i Ligës së Kampionëve këtë edicion luhet ... Read More

Ronaldo me një gol shumë të bukur barazon rezultatin në derbin ndaj Inter

27/04/2019

Është barazuar rezultati në super derbin që po luhet mes skuadrës së Inter dhe asaj të Juventus. Pasi Radja Nainggolan i dha epërsinë skuadrës së ... Read More

Ylli i Romës në dyshim për derbin ndaj Inter

18/04/2019

Fundjava në Serie A do të vije me super derbin që do të luhet mes skuadrave të Romës dhe Inter. Në një garë të ashpër ... Read More