Tag: lumtur

Arbana Osmani surprizohet nga babai/ “Jam i lumtur që je shndërruar në një model”

28/06/2020

Mbrëmjen e djeshme në punatën e fundit të “Dua të të bej të lumtur” e surprizuara ka qenë moderatorja, Arbana Osmani. Këtë herë stafi i ... Read More

Udhëtimet ju bëjnë më të lumtur sesa të martoheni, sipas një studimi

24/06/2020

Udhëtimi ju jep një nxitje të lumtur menjëherë. Për të marrë rezultatet e duhura, studiuesit intervistuan 17,000 njerëz që vinin nga 17 vende të ndryshme ... Read More

Horoskopi ditor, e mërkurë 17 qershor 2020

17/06/2020

Dashi Çiftet do kalojnë një dite te lumtur pranë atij qe dashurojnë dhe nuk do duan te qëndrojnë larg për asnjë sekonde te vetme. Takime ... Read More

Nuk lejohen pështymat, shfryrja e hundëve dhe topi dezinfektohet/ Ja kush është vendi që nisi kampionatin e futbollit

22/04/2020

Në Ishujt Farore janë të lumtur. Jo vetëm sepse sipas nuk ka pasur asnjë viktimë prej koronavirusit, por sepse nëse në Europë po mendojnë të ... Read More

Nora Istrefi flet për herë të parë për arsyet e ndarjes nga Roberti

02/02/2020

Këngëtarja Nora Istrefi, e ftuar mbrëmjen e së shtunës, në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” për të surprizuar një gjyshe heroinë, foli dhe ... Read More

Disa këshilla se si të jeni të lumtur në punë

11/12/2019

Punëtorët më të lumtur janë më produktiv dhe me të motivuar, dhe me më shumë gjasa për të qëndruar më shumë në atë kompani. Është ... Read More

Filmat që duhen parë gjatë festave

08/12/2019

Pushimet e dimrit janë në prag. Asgjë s’të bën më të lumtur se ndjesia që të jep shtëpia e ngrohtë gjatë periudhës së festave.Një gotë ... Read More

Horoskopi për sot, ja parashikimi i yjeve për ju

22/10/2019

Ju do të bëni aq qejf sot, sa do harroni të shikoni nëse të tjerët rreth jush janë po aq të lumtur sa ju. Mund ... Read More

Tri arsyet pse dashuria e qetë është më e mira

12/10/2019

Kjo do të thotë se dashuria e qetë është përgjigjja për një marrëdhënie të lumtur të përhershme. Lexoni më poshtë për të zbuluar pse. Arsyeja ... Read More

Kur plagët në trup kthehen në art!

14/06/2019

Disa prej tyre na kujtojnë një fëmijëri të lumtur ose kujtime të tjera shumë argëtuese të cilat sa herë na bien në mend na bëjnë ... Read More

Shtetet më të lumtura për vitin 2019

02/06/2019

“Trofeun” për shtetin më të lumtur për këtë vit e merr Finlanda. Jo vetëm që ka një kryeqytet të pasur me krijime gastronomike, festën spektakolare ... Read More

Ismajli: Nuk jam penduar që kam zgjedhur Shqipërinë

29/05/2019

17:03 | 05/29/2019 Ardian Ismajli ka ritheksuar edhe një herë se është i lumtur për vendimin e tij për t’iu bashkuar Kombëtares Shqiptare. 22 vjeçari ... Read More