Tag: Lutfi

Ismaili: Gjilani do të ketë QKMF moderne për shërbime të dinjitetshme shëndetësore

24/05/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, kanë nënshkruar plotësim ndryshimin e marrëveshjes së mirëkuptimit për ndërtimin e Qendrës ... Read More

Vendoset gurthemeli i shtatores së heroit të kombit Abdullah Tahiri

19/05/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me djalin e heroit, familjen, përfaqësuesit e institucioneve dhe pjesëmarrës të shumtë, kanë vendosur themelin për ... Read More

LDK në Gjilan shpall zgjedhjet e brendshme

10/05/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega në Gjilan ka shpallur zyrtarisht zgjedhjet e brendshme. Kryetari Lutfi Haziri  ka falënderuar strukturat e partisë për mbështetjen e fuqishme ... Read More

Njëqind të rinj të Gjilanit nënshkruajnë kontratat e punës praktike me pagesë

17/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me ambasadoren Nataliya Apostolova, kanë marrë pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të kontratave për praktikë në ... Read More

​Haziri: Të gjallët le ta mendojnë pak se ku ishin në ditën kur u vra Pajazit Ahmeti

15/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në akademinë përkujtimore për shënimin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Pajazit Ahmeti, ka thënë ... Read More

Haziri i kënaqur me punën për shëtitoren e dytë të Gjilanit

12/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë vizitës së punimeve në ndërtimin e shëtitores së dytë në pjesën e jugut, është shprehur i kënaqur ... Read More

Haziri kërkon nga organet e drejtësisë zbardhjen e masakrës së Llovcës

05/04/2019

Nën organizimin e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, të premten është mbajtur Akademi Përkujtimore në shënim të 20-vjetorit të masakrës së fshatit Llovcë, ... Read More

Sot mblidhen ambasadorë e kryetarët e komunave të Luginës

05/04/2019

Nën organizimin e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sot do të mbahet takimi me ambasadorët e Shqipërisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi në ... Read More

Komuna e Gjilanit dhe “Jetimat e Ballkanit” do të ndërtojnë 20 shtëpi për familjet në nevojë

01/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi me përfaqësuesin e organizatës “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, për ndërtimin e 20 ... Read More

Haziri thotë se nuk e ka mik Thaçin, por flet si ai: Lugina do t’i bashkohet Kosovës, një pjesë të veriut nuk e shoh në Kosovë

31/03/2019

​Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pret një marrëveshje brenda LDK-së, kur flet për kandidaturën e tij si kryetar i këtij subjekti, ndërsa flet edhe për ... Read More

Haziri: Ambasadori zviceran foli në Skenderaj si mik i mirë shqiptarëve të Kosovës

31/03/2019

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka komentuar deklaratën e ambasadorit zviceran në Kosovë, kur tha se ata po investojnë ndërkohë që në Kosovë po bëhet ... Read More

Haziri thotë se dikush brenda partisë së tij po tenton ta paraqesë atë të afërt me Thaçin

26/03/2019

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, thotë se është tendencë e brendshme përpjekjet për ta paraqitur atë të afërt me Partinë Demokratike dhe me Presidentin Hashim ... Read More