Tag: madh

U shkarkua nga Prishtina, Mirel Josa kërkohet nga Shkëndija

06/09/2019

14:24 | 09/06/2019 Trajneri i njohur nga Shqipëria, Mirel Josa ka përfunduar në radarin e klubit të madh shqiptar nga Maqedonia, Shkëndija, të cilët janë ... Read More

Pse mund të mos i shohim kurrë alienët?

02/09/2019

Nga Peter Dockrill Universi është në mënyrë të paimagjinueshme shumë i madh, dhe i pajisur me një numër potencialisht të pafundëm botësh, ku mund të ... Read More

5 ushqimet që mund t’i konumoni pa limit

21/08/2019

Cili është mëkati ynë më i madh? Që jo pak herë heqim dorë nga ushqimi vetëm për të qenë disa kilogramë më pak.Linjat perfekte të ... Read More

Instagram dhe WhatsApp do tu shtohet “from Facebook” në emrat e tyre

04/08/2019

E gjitha duke pjesë e një vizioni të madh të Mark Zuckerberg për të ndërlidhur sistemet e komunikimit të Facebook, Instagram dhe WhatsApp. Sikur të ... Read More

Shenjat që tregojnë se jeni duke ushtruar më shumë se ç’është e nevojshme

30/07/2019

Me presionin e madh për të shkuar në palestër dhe për të qenë aktiv, mund të jetë e vështirë ndonjëherë ta dini se kur jeni ... Read More

Pesticidet mund të shkaktojnë diabet

28/07/2019

Personat me përqendrim të shtuar të pesticideve në gjak kanë rrezik më të madh për t’u sëmurë nga diabeti tip 2, shkruan revista “Diabetes Care”.Me ... Read More

Gjitha transferimet e skuadrave të Premierligës

24/07/2019

Tashmë, disa prej tyre kanë kryer një numër të madh të transferimeve, të cilat mund t’i shikoni në pjesën e mëposhtme: Arsenal Blerjet Gabriel Martinelli ... Read More

Këto janë 20 ushqimet që do të mbajnë mëlçinë tuaj të shëndetshme

20/07/2019

Mëlçia juaj është një nga gjëndrat më të rëndësishme dhe organi i dytë më i madh në trup. Funksionon pa pushim.Ky organ 1.4 kg ndihmon ... Read More

Shtatë lojtarë largohen nga Barcelona

11/07/2019

15:04 | 07/11/2019 Ernesto Valverde nuk dëshiron të fillojë përgatitjet me një numër shumë të madh të lojtarëve. Trajneri spanjoll i ka kërkuar klubit zgjidhje ... Read More

Suedia fiton medaljen e bronztë në Kupën e Botës, kontribut i madh nga Kosovare Asllani

06/07/2019

18:54 | 07/06/2019 Kombëtarja e vashave të Suedisë në futboll ka arritur një sukses mjaft të madh në Kupën e Botës. Suedezet ia dolën që ... Read More

Njihuni me rivalin më të madh të Chrome

03/07/2019

Avantazhi më i madh i Brave është fakti se nuk sheh të dhënat e shfletimit dhe mund të përshtaten konfigurimet e privatësisë ndryshe nga Chrome. ... Read More

E mbani shalqirin në frigorifer, nuk mund ta paramendoni çfarë gabimi bëni

03/07/2019

E doni shalqirin e ftohur? Nëse e vendosni në frigorifer bëni gabim shumë të madh. Ministria e Bujqësisë në Amerikë e ka dëshmuar këtë.Shkencëtarët kanë ... Read More