Tag: madhe

A e dini se çfarë kuptimi ka shenja e gjysmë-hënës në gishtat tuaj?

20/05/2019

Pjesa e bardhë në thonjtë tuaj që mban formën e gjysmë-hënës ka rëndësi të madhe në shëndetin tuaj të përgjithshëm. Kjo gjysmë-hënë ndryshe quhet edhe ... Read More

Të burgosurit në burgun e Smrekonicës, agjërojnë muajin e Ramazanit

19/05/2019

Në qendrën korrektuese në Smrekonicë, një pjesë e madhe e të burgosurve janë duke agjëruar. Para kohës së iftarit, ata radhitën njëri pas tjetrit për ... Read More

Pse Jonida Maliqi nuk e fitoi ‘Eurovizion-in’?

19/05/2019

19:28 | 05/19/2019 BBC zbulon arsyen e çuditshme të dështimit. Finalja e madhe e ‘Eurovizionit’, që u mbajt mbrëmjen e djeshme në Tel Aviv të ... Read More

Ambasada e Britanike: Jemi të shqetësuar për ngjarjet që ndodhën në Kuvend javën e kaluar

19/05/2019

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë  ka reaguar pas zhvillimeve që ndodhën gjatë javës në Kuvendin e Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, kjo ... Read More

Huawei do të lansoj variantin 5G të Mate 20 këtë verë

18/05/2019

Huawei ka njoftuar se do të ofrojë një telefon 5G në Britani të Madhe këtë verë, pas lansimit zyrtar të 5G në vend. Kompania tha ... Read More

Milan kërkon Mustafin si zëvendësues të Zapata

17/05/2019

22:29 | 05/17/2019 Mbrojtësi me prejardhje shqiptare, Shkodran Mustafi, po kërkohet nga skuadra e madhe evropiane, Milano. Reprezentuesi i Gjermanisë nuk ka pasur një sezon ... Read More

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

15/05/2019

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në ... Read More

ZYRTARE: Caktohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve

14/05/2019

16:47 | 14 Maj 2019 16:47 | 14 Maj 2019 Gjyqtari nga Sllovenia, Damir Skomina, do të ndajë drejtësinë në finalen e madhe të Ligës ... Read More

Pallati mbretëror i zemëruar me Meghan Markle, merr vendimin e papritur ndaj saj

13/05/2019

19:53 | 13 Maj 2019 19:53 | 13 Maj 2019 Martesa e tyre bëri bujë të madhe në mediat rozë. Dukesha Meghan Markle që nga ... Read More

FIFA e pezullon Raiolan, shkatërron planet e Liverpoolit dhe krijon kaos në tregun e transferimeve

11/05/2019

11:36 | 11 Maj 2019 11:36 | 11 Maj 2019 Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA, i ka ndalur agjentit të diskutueshëm, Mino ... Read More

Krasniqi: Nuk jam për mbajtjen e burkës (Video)

09/05/2019

Ligjëruesi në Xhaminë e Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi, ka folur edhe për kërkesën e KMDLNj për të ndaluar me ligj mbajtjen e burkës nga femrat ... Read More

Shefqet Krasniqi: Nuk kam dashur të aplikoj për statusin e veteranit të UÇK-së, insistoi komandanti im (Video)

09/05/2019

Ligjëruesi në Xhaminë e Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka folur për herë të parë për ... Read More