Tag: madhe

E diela e Beqarëve’ – dita për të gjetur personin binjak

05/01/2020

Nesër është dita më e madhe e vitit për ata që shpresojnë të gjejnë dikë në internet. E Diela e parë e çdo viti, e ... Read More

Juventus po u reziston ofertave për Demiral

03/01/2020

22:47 | 3 Janar 2020 22:47 | 3 Janar 2020 Juventus është në një luftë të madhe, për të ruajtur shërbimet e Demiral. Mbrojtësi i ... Read More

5 shenja se kolegu i punës është duke flirtuar me ty

21/12/2019

Edhe pse zyra është vendi ku mundësia për të flirtuar është më e madhe se kudo tjetër, ekspertët e fushës thonë se kjo nuk do ... Read More

A e dini se vitamina më e rëndësishme për shëndetin mendor është në zorrë

18/12/2019

Bakteret e mira në zorrë prodhojnë pjesën më të madhe të vitaminës B12, për të cilën ka nevojë trupi. Por kjo nuk ndodh në çdo ... Read More

Sëmundjet të cilat i shërojnë mjalti dhe arrat: Më së shumti duhet t’i hani gjatë dimrit!

12/12/2019

Shkencëtarët kohë më parë kanë treguar që përmbajnë dozë të madhe të vitaminave dhe mineraleve të rëndësishme, kështu që veprojnë pozitivisht në organizmin e njeriut, ... Read More

Sëmundjet, që i shërojnë mjalta dhe arrat

11/12/2019

Shkencëtarët kohë më parë kanë treguar që përmbajnë dozë të madhe të vitaminave dhe mineraleve të rëndësishme, kështu që veprojnë pozitivisht në organizmin e njeriut, ... Read More

Ndodh për herë të parë në histori: Thahet ujëvara Victoria

10/12/2019

Ujëvarat e Victoria këtë vit janë tharë në pjesën më të madhe të tyre për shkak të thatësirës më të dobët që i ka goditur ... Read More

Ja pse fëmijët e vetëm në familje janë më të rrezikuar nga mbipesha

06/11/2019

Sipas një studimi të ri të bërë me 68 fëmijë nga Britania e Madhe, fëmijët e vetëm në familje janë më të rrezikuar nga mbipesha, ... Read More

Vajza nga Kosova që puth meshkujt e ndryshëm në kryeqendra botërore

04/11/2019

Kosovarja ka marrë vëmendjen e madhe në rrjetet sociale me një postim që tashmë ka marrë gati gjysmë milion pëlqime. Vajza me emrin Kristiana Kuqi ... Read More

Gruaja vendos kamerë të fshehur në gjoks, për një kauzë të veçantë (Video)

01/11/2019

Ky veprim nga ana e saj është bërë për një kauzë të madhe. Nëna e Britney është një grua që e mposhti sëmundjen e kancerit, ... Read More

“Alergji” ndaj dimrit, djaloshi britanik rrezikon jetën nga çrregullimi i rrallë

17/10/2019

Një 7-vjeçar nga Britania e Madhe është diagnostikuar me një çrregullim të rrallë  dhe është hospitalizuar për shkak se ka alergji ndaj dimrit, përkatësisht nga ... Read More

Adoleshentja britanike me dy vagina, mjekëve iu deshën 8 vjet që ta zbulonin çrregullimin

16/10/2019

Molly Rose është 19- vjeçarja, nga Britania e Madhe, e cila pas shumë diagnozave të gabuara, është vërtetuar se ajo vuan nga një çrregullim i ... Read More