Tag: madje

Greqia paguan 450 pound për familje nëse shkoni të jetoni në këtë ishull

03/07/2019

Antikythera, që ndodhet midis Kretës dhe Kythirave, madje po hedh një pjesë të tokës në marrëveshje, kështu që të ardhurit mund të ndërtojnë shtëpinë e ... Read More

Tufa të mëdha bletësh sulmojnë Londrën (Video)

01/07/2019

Në tufë bletësh u përhapën në Londër, ndërsa disa madje e bënë shtëpinë e tyre përgjatë rrugëve publike. Një foto shokuese tregon një tufë masive ... Read More

Nëse i keni këto simptoma, jeni në rrezik për një sulm në zemër

28/06/2019

A e dini se të gjithë janë në rrezik të sëmundjeve të zemrës, madje edhe të sulmit në zemër?Edhe atletët aktivë “të shëndetshëm” mund të ... Read More

Këta janë shkaktarët e erës së keqe të gojës: Ndonjë me siguri do t’ju befasojë!

14/06/2019

Era e pakëndshme mund të jetë shumë e keqe. Për shkak të saj mund të vuani madje edhe jetën shoqërore dhe komunikimin në përgjithësi.Dora në ... Read More

Vetitë ushqyese të limonit

04/06/2019

Limonët madje mbronin minatorët kundër skorbutit gjatë kohërave të vështira në Kaliforni përgjatë 1849. Sidoqoftë, ditëve të sotme limoni duhet të jetë patjetër pjesë e ... Read More

Njihuni me pesë shenjat e horoskopit që tërbohen nga xhelozia!

22/05/2019

Kur flitet për lidhjet, padyshim flitet edhe për xhelozinë. Madje thuhet se ku ka xhelozi, ka dashuri. Por, duket se disa shenja e teprojnë Kur ... Read More

Mposhtni lodhjen pranverore dhe vështirësitë e tjera

18/05/2019

Ekspertët nuk e mohojnë ndikimin e ndryshimit të kohës në shumë sëmundjet, madje edhe në vetëvrasje të shpeshta dhe në fatkeqësi komunikacioni, ndërkaq që moti ... Read More

Publikohet lista e transferimeve të dështuara të kësaj sezoni në Premierligë

23/04/2019

16:08 | 04/23/2019 Shumë transferime, dhe madje të shtrenjta janë kryer në sezonin 2018/2019 në Premierligë. Portali britanik ‘The Athletes Hub’, ka publikuar një listë ... Read More

Imazhe të reja të Norës që nuk i keni parë nga klipi “Nuk e di”

20/04/2019

Nora dhe Era Istrefi dje lansuan këngën e re "Nuk e di". Ky projekt u prit dhe u pëlqye nga publiku, madje më së shumti ... Read More

Edhe joduhanpirësit mund të sëmuren nga kanceri, simptoma e parë është kjo lloj kolle

19/04/2019

Edhe pse pirja e duhanit është shkaktare madje për 85 për qind të rasteve të sëmundjeve nga kanceri i mushkërive, sepse në cigare gjenden madje ... Read More

Shenjat që tregojnë se trupi juaj është pushtuar nga helmet

09/04/2019

Madje edhe telefoni juaj i shumëdëshiruar është një strehim i vërtetë për baktere nga më të ndryshmet Çështja është se kur helmet ushqimore akumulohen me ... Read More

Edhe konsumimi i pakët i alkoolit rrit rrezikun e paralizës

06/04/2019

Një hulumtim i bërë në Kinë zbulon se madje edhe konsumimi i pakët ose mesatar i alkoolit rrit rrezikun e tensionit të lartë dhe paralizës. ... Read More