Tag: Madridi

Reali e mori me bujë, futbollisti nuk rikthehet në Madrid as sezonin tjetër

21/06/2020

Real Madridi pritet të mos e rikthejë sezonin e ardhshëm lojtarin e tij të huazuar te Real Sociedadi Martin Odegard. Media spanjolle “AS” raporton se ... Read More

Real Madrid ka harruar të fitojë

02/09/2019

12:07 | 09/02/2019 Real Madridi ka harruar se si të fitojë. Barazimi ndaj Villarreal është vetëm dështimi i fundit në një trend që është rritur ... Read More

Real Madrid i falet Benzemas që realizoi het-trik

21/04/2019

Real Madrid i ka fituar tri pikë në javën e 33-të në La Liga. Real Madridi e ka mposhtur 2 me 0 Athletic Bilbao në ... Read More

Kjo është nota e Ronaldos pas humbjes befasuese nga Ajax

16/04/2019

Ajaxi vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve, ku pas Real Madridi e ka eliminuar edhe Juventusin me rezultat të përgjithshëm 3-2. Ndeshja e ... Read More

Reali vuan në “Santiago Bernabeu”, por fiton me golin e bukur të Benzemas në minutën e 89’

31/03/2019

Real Madridi ka marrë fitore me vuajtje në “Santiago Bernabeu”, duke e mposhtur me shumë vështirësi Huescan, sfidë që u mbyll me rezultat 3-2.Reali dhe ... Read More

Real Madrid – Huesca, rezultat i papritur pas 45 minutave, statistikat

31/03/2019

Real Madridi po barazon 1-1 me Huescan në “Santiago Bernabeu”.Ka përfunduar pjesa e parë mes Real Madridit dhe Huescas që po zhvillohet në “Santiago Bernabeu”, ... Read More

Zyrtare: Lucas Hernandez i bashkohet Bayern Munichut për 80 milionë euro

27/03/2019

Bayern Munichu e ka transferuar Lucas Hernandez nga Atletico Madridi për një shumë të lartë prej 80 milionë eurove të mërkurën.Mbrojtësi i majtë francez ka ... Read More

Zidane synon edhe një përfundim tjetër historik të sezonit

24/03/2019

Real Madridi nuk i ka mbetur shumë për të luajtur në sezonin 2018/19, por Zinedine Zidane është i motivuar dhe dëshiron ta fitojë çdo ndeshje ... Read More

Rivaldo tregon zëvendësuesin ideal të Ronaldos në Madrid

23/03/2019

Rivaldo ka analizuar situatën te Real Madridi, pas largimit të Cristiano Ronaldos.Legjenda e Brazilit thotë se Los Blancos duhet të fokusohen patjetër në nënshkrimin e ... Read More

Liverpooli fuqishëm në garë për Varanen, por duhet të sakrifikojë një sulmues

20/03/2019

Liverpooli mund të transferojë Raphael Varanen nga Real Madridi këtë verë, por vetëm nëse do të lejonin largimin e Sadio Manes në drejtim të kundërt. ... Read More

Reali dhe Juve pas Kantes së Chelseat

20/03/2019

Real Madridi dhe Juventusi kanë kontaktuar mesfushorin e Chelseat, N’Golo Kanten. E përditshmja franceze sportive, “Le 10 Sport” shkruan sot se gjigantët evropianë kanë mësuar ... Read More

Në rast të largimit nga Reali, Varane do të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori

19/03/2019

Raphael Varane e ka vënë në dyshim vazhdimin e karrierës te Real Madridi, mirëpo klubi që dëshiron ta blejë atë duhet ta thyejë rekordin transferues ... Read More