Tag: Mali

Istrefi: Mjekët u përpoqën gjysmë ore të kthejnë në jetë malazezin i cili ishte i ftuar në një tryezë në Prishtinë (Video)

23/05/2019

Nga Mali i Zi erdhi në Kosovë me ftesë të organizatës “Balkan Forum” për të marrë pjesë në tryezën rajonale ku do të diskutohej për ... Read More

Mali i Zi reagon pas dënimit të UEFA-s, që ndeshjen ndaj Kosovës ta zhvillojë pa tifozë

27/04/2019

Mali i Zi reagon pas dënimit të UEFA-s, që ndeshjen ndaj Kosovës ta zhvillojë pa tifozë Komisioni Disiplinor i UEFA-s të premten ka dënuar Malin ... Read More

Digjen malet në Deçan

23/03/2019

Mali mbi Manastirin e Deçanit është kapluar nga zjarri. Këtë e kanë konfirmuar nga Zyra e Zjarrfikësve në Deçan, që thanë se edhe KFORI është ... Read More

Ka gol në ndeshjen Bullgari – Mali i Zi

22/03/2019

Mali i Zi ka kaluar në epërsi kundër Bullgarisë në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “Vasil Levski”.Ishte Stefan Mugos ai që shënoi për mysafirët ... Read More

Pacolli pas takimit me homologun e tij malazez: Do të avancohet bashkëpunimi ndër-shtetëror

21/03/2019

Republika e Kosovës dhe Mali i Zi kanë arritur të ndërtojnë marrëdhënie të shkëlqyera si dy shtete fqinje, por ne do të vazhdojmë, që të ... Read More

Presidenti grek “kërcënon” Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë

07/03/2019

7 Mars 2019 / 17:39 Nga Mali i Zi, Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos i ka dërguar një mesazh të qartë Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë ... Read More

Shqipëria dhe Mali i Zi, me borxhin më të lartë në rajon për 2018, Maqedonia me 42,2%

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 9:58 Shqipëria dhe Mali i Zi u renditën nga Komisioni Evropian me borxhin publik më të lartë në rajon për vitin ... Read More

Shqipëria dhe Mali i Zi, me borxhin publik më të lartë në rajon

12/02/2019

Shqipëria dhe Mali i Zi u renditën nga Komisioni Europian me borxhin publik më të lartë në rajon për vitin 2018, në raportin periodik për ... Read More

Challandes: Muriqi është i aftë, Guardiola nuk i mban lojtarët pa potencial

17/11/2018

Arijanet Muriqi është prurja më e re në Përfaqësuesen e Kosovës. Portieri i talentuar shqiptar nga Mali i Zi, Arijanet Muriqi është pjesë e gjigantit ... Read More

Sekretari gjerman i shtetit: Ushtria e Kosovës në 10 vitet e ardhshme

10/11/2018

“Mali i Zi, anëtarja më e re e NATO-s, është shembull i mirë se në cilin drejtim mund të shkohet”, ka thënë për DW Thomas ... Read More

Mali i Zi bëhet vendi i 29-të kontribues në KFOR

23/10/2018

Nga sot, Mali i Zi është vendi i 29-të që kontribuon në misionin më të gjatë dhe më të suksesshëm të NATO-s, KFOR. Komandanti i ... Read More

Parashutisti preku tokën dhe arriti të rrotullohej, derisa lëshohej me shpejtësi nga një mal në Itali (Video)

09/10/2018

Shtegu i pjerrët i një mali në Knorplatz të Italisë, si dhe kushtet e favorshme për lëshim, i mundësuan një parashutisti të paemëruar, të kryente ... Read More