Tag: Malit

Çaj mali kundër ftohjes dhe gripit

12/11/2019

Çaji i malit është aset që natyra i ka dhuruar njeriut për t’a ndihmuar në mirëqenien e organizmitÇaj i ngrohtë mali me gjalpë, ëmbëlsuar me ... Read More

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, viziton Kosovën

27/05/2019

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, Dragutin Dakic pritet me ceremoni ushtarake sot në Ministrinë e Mbrojtjes. Dakic ... Read More

Alarmon Gjukanoviq dhe ekspertët nga Kosova e Shqipëria: Rusia dhe Kina po e rrezikojnë Ballkanin Perëndimor

11/05/2019

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, por edhe një sërë ekpertësh rajonalë ngrenë alarmin se nëse Bashkimi Evropian nuk vepron shpejt, Ballkani Perëndimor do ... Read More

Beqiraj flet para ndeshjes kundër Kosovës, vendit ku ka lindur

10/05/2019

10:09 | 10 Maj 2019 10:09 | 10 Maj 2019 Përfaqësuesja e Kosovës më 7 qershor do të jetë mysafire e Malit të Zi në ... Read More

Gjukanoviq: Franca dhe Gjermania do të jenë të përfshira direkt në dialogun Kosovë-Serbi

30/04/2019

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka thënë se bisedimet në Berlin ndihmuan për të hapur rrugën për tejkalimin e bllokadës në dialogun midis ... Read More

Nga korriku roaming më të lirë në rajon, në vitin 2021 do të hiqet tërësisht

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T11:38:10+02:00 Çmimet e shërbimeve në roaming mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë, Malit të Zi, Shqipërisë, Kosovës dhe BeH nga korriku i këtij vitit do ... Read More

Trajneri i Malit të Zi: Nuk dëgjova asnjë thirrje raciste

26/03/2019

Trajneri i ekipit kombëtar të Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, insistoi se ai nuk dëgjoi asnjë thirrje raciste nga tifozët malazezë në drejtim të futbollistëve ... Read More

Mali i Zi – Kosova, mund të luhet pa shikues

26/03/2019

Ndeshja ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës, e cila do të luhet në muajin qershor mund të luhet pa praninë e shikueseve pasi UEFA mund ... Read More

Formacioni i Bullgarisë për ndeshjen me Malin e Zi, pak ditë para përballjes me Kosovën

22/03/2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bullgarisë dhe Malit të Zi.Bullgaria, kundërshtari i ardhshëm i Kosovës (25 mars) në kualifikimet për “Euro 2020”, e ... Read More

Bulliqi: Faktografia tregon se kufiri me Malin e Zi ka lëvizur në dëm të Kosovës, Qeveria do t’i hapë rrugë korrigjimit të tij (Video)

21/03/2019

Komisioni Shtetëror për Mirëmbajtjen e Kufirit thotë se vija kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi, ka lëvizur në dëm të vendit tonë, në bazë ... Read More

Haradinaj takoi ministrin e jashtëm malazez Darmanoviq, merr mbështetje për rrugën euroatlantike të Kosovës

21/03/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin e Jashtëm të Malit të Zi, Srdjan Darmanoviq. Haradinaj e ka njoftuar ministrin ... Read More

Dejan Savicevic: Nuk duhet t’i frikësohemi përballjes me Kosovën, Fatos Beqiraj do të jetë kapiteni i Malit të Zi

20/03/2019

Dejan Savicevic, kryetar i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, beson se gjithçka do të shkon në rregull në ndeshjen me Kosovën në kuadër ... Read More