Tag: manifestohet

Si ta dalloni aneminë e shkaktuar nga mungesa e hekurit, ushqimet që ju duhen

13/02/2020

Anemia si pasojë e mungesës së hekurit në organizëm manifestohet me një sërë simptomash. Ndjesia e lodhjes pas gjumit, e të ftohtit të vazhdueshëm, ethet ... Read More

Parandaloni problemet me frymëmarrje gjatë dimrit me anë të këtyre metodave

10/12/2019

Astma është një sëmundje inflamatore kronike e frymëmarrjes, shkruan Agroëeb.Ajo manifestohet me simptoma si: vështirësi në frymëmarrje, fishkëllima, shtrëngim kraharori dhe kollë. Këto simptoma mund ... Read More

Këto janë simptomat e hershme të diabetit, që shumica prej nesh i injorojmë

05/08/2019

Diabeti është një sëmundje shumë e përhapur, e cila manifestohet me rritje të lartë të sheqerit në gjak. Kjo sëmundje e rrit rrezikun e sëmundjeve ... Read More