Tag: Marco

ZYRTARE: Everton shkarkon trajnerin Marco Silva

05/12/2019

20:21 | 5 Dhjetor 2019 20:21 | 5 Dhjetor 2019 Everton dhe Marco Sila kanë ndarë rrugët. Vala e shkarkimeve e ka kapur edhe trajnerin ... Read More

Reus kërkon falje për tifozët pasi u ndëshkua me kartonin e kuq

27/04/2019

Ylli i Borussia Dortmund, Marco Reus, ka kërkuar falje për skuadrën dhe tifozët, pasi u ndëshkua sot me kartonin e kuq në ndeshjen kundër Schalke ... Read More

Van Basten: Ky do të jetë rezultati i ndeshjes Juventus – Ajax

16/04/2019

Marco Van Basten ka parashikuar çerekfinalen Juventus – Ajax. Ajax dhe Juventus kanë barazuar 1:1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në Holandë, ndërsa sonte ... Read More

Reus: Ky është lojtari më i mirë me të cilin kam luajtur

03/04/2019

Marco Reus e ka cilësuar Mesut Ozilin si futbollistin më të mirë me të cilin ka pasur rastin të luajë. Kapiteni i Borussia Dortmund gjatë ... Read More

Mbappe 26 – Bale, Benzema dhe Asensio 24

29/03/2019

I vetëm Kylian Mbappe, ka më së shumti gola në Ligë se Karim Benzema, Marco Asensio dhe Gareth Bale.Kanë mbetur pothuajse edhe dy muaj deri ... Read More

Gilda, e dashura e re e Marco Borrielos

24/03/2019

Marco Borriero godet sërish, jo në fushën e blertë por në jetën private.Ish sulmuesi i Milanit, Juves dhe Romës i tërhequr nga futbolli rreth 2 ... Read More

Objektivi i Juves e Unitedit, Marco Verratti: Mund ta përfundoj karrierën në PSG

06/03/2019

Marco Verratti është i hapur për të përfunduar karrierën futbollistike te PSG. Italiani është bërë objektiv e Manchester Unitedit dhe Juventusit në sezonet e fundit. ... Read More

Juve ka kontaktuar Realin për Asension

05/03/2019

Juventusi është duke planifikuar transferimin e Marco Asensios gjatë verës dhe tashmë besohet se kanë kontaktuar Real Madridin. Sipas TuttuoSport, çdo gjë është në fazën ... Read More

Bernatov: Verratti ma kujton Xavin dhe Iniestan, do të ishte i përsosur për Unitedin

15/02/2019

Ish- ylli i Manchester Unitedit, Dimitar Berbatov beson se Marco Verratti do të ishte lojtar i mrekullueshëm për mesfushën e Djajve të Kuq. Italiani vuri ... Read More

Reus vazhdon ta mbajë premtimin: Kurrë nuk do të më shihni me fanellë të Bayernit

20/01/2019

Marco Reus është ndër lojtarët e paktë në Gjermani që ka mundur t’i rezistojë ofertave të Bayernit. Gjiganti gjerman e kishte kërkuar yllin e Dortmundit ... Read More

Interi synon rikthimin e Benassit, ofron Karamohin në këmbim

04/01/2019

Interi besohet të jetë i prirur për të sjellë Marco Benassin përsëri në klub, kështu që mund t’i ofrojë Fiorentinas, Yann Karamohin, në këmbim. Mesfushori ... Read More