Tag: Marotta

Interi e harron Mourinhon, para tij e zgjedh një tjetër trajner

06/04/2019

Jose Mourinho i ka ofruar shërbimet e tij Interit, por raportohet se Beppe Marotta po preferon Antonio Conten për pozitën e trajnerit. Sipas ‘Tuttosport’, Jose ... Read More

Marotta: Mjaft me Icardin

11/03/2019

Drejtori i Interit, Beppe Marotta ka thënë se nuk e ka parë emisionin sportiv Tiki Taka dhe se është i lodhur nga spekulimet përreth Mauro ... Read More

Marotta e do njërin mes Allegrit dhe Contes te Interi

02/03/2019

Drejtori i Interit, Beppe Marotta po konsideron trajnerët Antonio Conte ose Massimiliano Allegrin për sezonin e ardhshëm. Sipas gazetës Tuttusport, Luciano Spalletti do të zëvendësohet ... Read More

Marotta: Së shpejti njoftim zyrtar për Godinin, Icardin po e presim, por askush nuk është mbi klubin

21/02/2019

Drejtori i Interit, Beppe Marotta, e konfirmoi se së shpejti klubi do të ketë një njoftim për Diego Godinin dhe e ka paralajmëruar Mauro Icardin ... Read More

Marotta i kundërpërgjigjet Paraticit të Juventusit: Nuk e shesim Icardin, për Dybalan shohim në verë

18/02/2019

Drejtori i Interit, Giuseppe ‘Beppe’ Marotta ka akuzuar ish-bashkëpunëtorin e tij, Fabio Paratici, për deklaratat në lidhje me Mauro Icardin dhe paralajmëroi se do të ... Read More

Marotta: Rinovimi i Icardit nuk është problem

11/02/2019

Drejtori i Interit, Giuseppe Marotta, ka siguruar edhe një herë tifozët se rinovimi i Mauro Icardit nuk do të jetë problem. Është folur shumë kontratën ... Read More

Marotta: Kurrë nuk e kam shkarkuar asnjë trajner në 22 vite karrirrë

05/02/2019

Beppe Marotta thotë se në karrierën e tij 22 vjeçare si drejtor, ai nuk e ka shkarkuar asnjë trajner. U fol shumë se Liga e ... Read More

Marotta: E ardhmja e Spallettit nuk varet nga ndeshja me Parman

04/02/2019

Drejtori i ri i Interit, Giuseppe Marotta mohon se puna e Luciano Spallettit do të varet nga rezultati kundër Parmas. Nerazzurrët po rrëshqasin poshtë renditjes ... Read More

Marotta për Perisic: Është e vështirë të mbash lojtarët që nuk dëshirojnë të qëndrojnë

29/01/2019

Drejtori i Interit, Giuseppe Marotta, është kthyer edhe një herë për të folur për të ardhmen e Ivan Perisic te zikaltrit. Kroati nuk ishte pjesë ... Read More

Marotta: Perisic ka kërkuar largimin, por nuk kemi ende oferta të përshtatshme

27/01/2019

Drejtori i Interit, Beppe Marotta ka konfirmuar se Ivan Perisic ka shprehur dëshirën e tij për tu larguar, por se deri më tani nuk ka ... Read More

Marotta: Godin dëshiron t’i bashkohet Interit

20/01/2019

Drejtori i ri i sportit të Interit, Giuseppe Marotta, ka konfirmuar zyrtarisht se Diego Godin dëshiron t’i bashkohet Nerazzurrëve. Ish-drejtuesit i Juventusit foli për mediumin ... Read More

Marotta qetëson tifozët rreth rinovimit të Icardit: Të dy palët dëshirojnë të vazhdojnë së bashku

14/01/2019

Drejtori i Interit, Giuseppe Marotta, i ka kërkuar tifozëve të qëndrojnë të qet rreth të ardhmes së Mauro Icardit. Italiani ka siguruar tifozët se lojtari ... Read More