Tag: marr

U dha dy fëmijëve për të ngrënë, por i mori jetën me një gabim që e bëjmë të gjithë çdo ditë

26/08/2019

Një nënë është bërë shkaktare për humbjen e fëmijëve të saj.Ajo i ka marr jetën fëmijët e saj pa vetëdije duke u dhënë mëngjesin. Të ... Read More

Aksident në rrugën Prishtinë – Podujevë, lëndohen tre persona

18/05/2019

Tre persona kanë marr lëndime trupore në një aksident trafiku, i cili ka ndodhur sot rreth orës 11:30 në rrugën Prishtinë – Podujevë, në fshatin ... Read More

Kosnett: Komuniteti LGBTI ende lufton për një pranim më të gjerë në shoqëri

17/05/2019

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka marr pjesë në konferencën kushtuar të drejtave të barabarta dhe kushtetuese për personat LGBTI. Me këtë rast, ... Read More

Haradinaj nga Irzniqi bën thirrje për arsim cilësor

10/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marr pjesë në manifestimin e 92 vjetorit të themelimit të shkollës “Maxhun Çekaj” në Irzniq, prej ku kërkoi që ... Read More

Ylli i Chelseas e refuzon Interin

24/04/2019

Inter ka marr një lajm të hidhur. Inter është refuzuar nga Emerson Palmieri i Chelseas. Mbrojtësi italian është futur në radarin e nerazurëve, mirëpo ai ... Read More

18 vjeçarit i akuzuar për grabitje i zbutet dënimi

23/04/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, duke vendosur sipas ankesave të avokatëve mbrojtës ka marr vendim në rastin e të akuzuarit Sh.T. “Aktgjykimi i shkallës së ... Read More

Tjetër lajm i hidhur për sportin: Vritet ish-luftëtari i UFC-së

23/04/2019

UFC ka marr një lajm të trishtë. Sporti i arteve marciale, që zyrtarisht njihet me emrin UFC, ka marr një lajm të hidhur. Rodrigo de ... Read More

Aksident në Kaçanik, lëndohet një person

19/04/2019

Një person ka marr lëndime trupore si pasojë e një aksident në trafik i cili ka ndodhur në mes të dy veturave civile. Ngjarja ka ... Read More

Edhe Haradinaj konfirmon pjesëmarrjen në takim me kancelaren Merkel

10/04/2019

Edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj do të marr pjesë në takimin me përfaqësuesit e Kosovës, takim ky i cili pritet të zhvillohet më 29 ... Read More

Ministrja Hoxha në Lisbonë: Kosova është i vetmi vend me regjim të vizave

08/04/2019

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka marr pjesë në konferencën Globale Horasis, e cila po mbahet në Lisbonë të Portugalisë, dedikuar perspektivave të BE-së, ... Read More

Mënyrat befasuese se si kafeina ndikon në trup dhe tru

08/04/2019

Kafja dhe çaji janë vetëm dy substanca të cilat i konsumojmë për ta marr dozën ditore të kafeinës. Por, çfarë saktësisht i ndodh trurit dhe ... Read More

Rrëshqet dheu në lagjen “Arbëria” në Prishtinë, lëndohet një person

05/04/2019

Një person sot rreth orës 14:00 ka marr lëndime trupore, pasi ka qenë duke punuar në një kanal, i cili është përfshirë nga rrëshqitja e ... Read More