Tag: marrëdhënie

E ka të dashurin më të moshuar se babain, 27-vjeçarja: Mosha nuk ka rëndësi

08/05/2019

Një 27-vjeçare, e cila është në një marrëdhënie me një burrë 57-vjeçar, ka deklaruar se hendeku i moshës mes tyre nuk ka asnjë farë rëndësie. ... Read More

Katër zakone psikologjike që ju bëjnë të varfër dhe të vetmuar

21/04/2019

Është shumë e rëndësishme që të kemi marrëdhënie të mira me njerëzit, sepse lidhjet shoqërore janë një pjesë e madhe e jetës sonë. Megjithatë, koha ... Read More

Thaçi në “Chatham House”: Nuk do të ketë kufij të bazuar në vija etnike në Kosovë

05/04/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të Institutit Mbretëror për Marrëdhënie Ndërkombëtare “Chatham House”, ka mbajtur sot një ligjëratë për situatën politike ... Read More

4 shenjat që tregojnë se marrëdhënia juaj do të zgjasë përgjithmonë

03/04/2019

Askush nuk e ka një marrëdhënie të përkryer, megjithatë të gjithë ne njohim të paktën një çift që i ka bërë ballë çdo sfide. Edhe ... Read More

Forum i biznesit Maqedoni-Greqi: Të shfrytëzohen mundësitë e bashkëpunimit

02/04/2019

Nga stagnimi në marrëdhënie të ndërsjella, dy vendet tani mund të bashkëpunojnë dhe t’i shfrytëzojnë mundësitë dhe të largohen pengesat për bashkëpunim më të përforcuar ... Read More

Mel B rrëfen se ka pasur marrëdhënie intime me Geri Halliwell

25/03/2019

Piers Morgan e ka publikuar një klip, në të cilin Mel B ka pranuar se ka pasur marrëdhënie seksuale me Geri Halliwell (tash Geri Horner). ... Read More

Pacolli pas takimit me homologun e tij malazez: Do të avancohet bashkëpunimi ndër-shtetëror

21/03/2019

Republika e Kosovës dhe Mali i Zi kanë arritur të ndërtojnë marrëdhënie të shkëlqyera si dy shtete fqinje, por ne do të vazhdojmë, që të ... Read More

Pesë arsyet pse njerëzit nuk ndahen edhe kur nuk e duan më njëri-tjetrin

20/03/2019

Një marrëdhënie jo e lumtur është burim stresi dhe shqetësimi. Gjithashtu mund të shkaktojë edhe depresion. Sidoqoftë për disa çifte është e vështirë që të ... Read More

Pesë shenjat të sigurta që tregojnë se marrëdhënia juaj po shkon drejt altarit

06/03/2019

Në të gjithë hyjmë në një marrëdhënie për arsye të ndryshme, por faktori kryesor që shkojmë drejt një lidhjeje serioze: është të kemi pranë një ... Read More

Për herë të tretë refuzohet iniciativa për referendum nga Todor Petrovi

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 14:24 Komisioni i Kuvendit për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive sot debatoi dhe njëzëri vendosi që ta hedhë poshtë iniciativën ... Read More

David Bowie ka kryer marrëdhënie intime me së paku dy femra kur ato ishin nën moshë madhore

09/02/2019

Dy femra kanë pohuar se kanë kryer marrëdhënie seksuale me David Bowien gjatë kohës kur ato ishin nën moshën madhore. Pas deklaratave të David Baddiel ... Read More

Avokati nga Turqia ofron mbrojtje falas për të akuzuarit nga Gjykata Speciale

05/02/2019

Kryetari i Komisionit për marrëdhënie ndërkombëtare të Dhomës së Avokatëve të qytetit turk Sakarya, avokati Gani Toçoglu, sot në Prishtinë u takua me kryetarin e ... Read More