Tag: mars

Shenja juaj e horoskopit për sot ju premton befasi

21/07/2019

Të dhënat e yjeve për ditën e diel DASHI21. mars – 20. prill Jeta juaj ne çift do jete tej mase e qëndrueshme sot dhe ... Read More

“Na ishte njëherë që kurrë mos qoftë”, ekspozita kushtuar 1133 fëmijëve të vrarë dhe të zhdukur gjatë luftës së fundit në Kosovë (Video)

16/05/2019

“Më 26 mars të vitit 1999 dikur rreth orës 12:00, kanë ardhur forcat policore te shtëpitë tona, në Suharekë. Na jemi kanë bashkë, fëmija, gratë ... Read More

Parada ushtarake e Serbisë mes Perëndimit dhe Lindjes

11/05/2019

Parada ushtarake serbe do të zhvillohej më 24 mars ditën e sulmeve ajrore të NATO-s. Megjithatë iu kushtua “ditës së fitores”, por jo plotësisht mendon ... Read More

‘Bon Bon’ e Era Istrefit dëgjohet në prapavijë te seriali i famshëm amerikan

20/04/2019

‘Bon Bon’ e Era Istrefit dëgjohet në prapavijë te seriali i famshëm amerikan Në mars të këtij viti, është lansuar në Netflix sezoni i ri ... Read More

Aktakuza ndaj 1773 personave për muajin mars

03/04/2019

Prokurori i Shtetit, gjatë muajit mars të vitit 2019, ka ngritur gjithsej 1661 aktakuza ndaj 1907 personave për vepra të ndryshme penale. Në Departamentin e ... Read More

Arrestohen katër persona për vjedhje në Vushtrri

01/04/2019

Më datën 31 mars 2019, njësitet policore në Vushtrri, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë katër persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje’. “Arrestimi ... Read More

Urdhri për mobilizim të përgjithshëm, i bërë 20 vjet më parë nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së

31/03/2019

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, pati vendosur për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin e ofensivës serbe dhe çlirimin përfundimtar të ... Read More

Ka filluar llogaritja verore e kohës, akrepat sot 60 minuta para

31/03/2019

Sot, në natën mes të shtunës dhe të dielës (30-31 mars) ka filluar llogaritja verore e kohës, dhe ora ka shkuar 60 minuta përpara. Momenti ... Read More

Amarda Toska: Doja ta puthja dhe unë Elvanën

30/03/2019

Në datë 27 mars u mbajt pre-premiera e filmit “2 gisht mjaltë” e të ftuar ishin personazhe të njohur të ekranit, biznesmenë e madje kryeministri ... Read More

Zaev: Zgjedhje të reja parlamentare, në rast të humbjes së Pendarovskit

27/03/2019

Opozitës mund t’i plotësohet kërkesa për zgjedhje të parakohshme parlamentare në rast se kandidati për president i mbështetur nga pushteti, Stevo Pendarovski humb zgjedhjet presidenciale. ... Read More

Antikorrupsioni hapi raste të reja për gjykatës dhe ish funksionarë

27/03/2019

Komisioni për antikorrupsion ka hapur raste të reja kundër më shumë gjykatësve për keqpërdorim dhe veprime korruptive. Komisioni do ta shqyrtoj gjendjen e pronës të ... Read More

Vetëm pesë ligje që nuk i dekretoi Ivanov, sot janë në lexim të tretë

27/03/2019

Kuvendi sot ka thirrur seancë për miratimin e ligjeve të cilat nuk i dekretoi presidenti Ivanov. Në mesin e tyre nuk janë Ligji për ATO ... Read More