Tag: marsh

Marsh protestues në mbështetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

20/05/2019

Sot në sheshet e kryeqytetit marsh protestues në mbështetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Marshi protestues është organizuar nga organizatat ... Read More

Të hënën, marsh protestues në mbeshtetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale

19/05/2019

Nesër (e hënë), në orën 12, në sheshin “Zahir Pajaziti”, në Prishtinë, do të mbahet marsh protestues për mbështetjen e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale ... Read More

Në Basel u mbajt marsh solidarizues për shtatëvjeçarin e vrarë (Video)

23/03/2019

Në Basel të Zvicrës sot është mbajtur një marsh solidariziues me familjen e 7 vjeçarit, Ilias Mahmuti, i cili është vrarë në mesditën e së ... Read More

Zaev dhe Pendarovski në marsh për nder të Ditës së Gruas

09/03/2019

9 Mars 2019 / 8:18 Sot në Shkup do të mbahet marsh tradicional me rastin e Ditës ndërkombëtare të gruas,nën organizim të Forumit të grave ... Read More

8 vjet nga protestat e 21 janarit në Tiranë

21/01/2019

Nisi si marsh i qetë protestues, por përfundoi me katër viktima. Tetë vjet më parë Garda e Republikës së Shqipërisë u tregua e dhunshme ndaj ... Read More

VMRO-ja me protestë kundër politikave të Qeverisë

28/11/2018

28 Nëntor 2018 / 10:55 Partia opozitare maqedonase OBRM-OPDUKM sot do të mbajë marsh protestues ku do të shpreh pakënaqësinë e politikave të Qeverisë. Marshi ... Read More

Sindikatat më 1 maj paralajmëron protesta

14/04/2018

14 April 2018 / 15:04 Konfederata e Sindikatave për në datën 1 maj paralajmëron marsh protestues për mbrojtjen dhe zgjidhjen e të drejtave të punëtorëve. ... Read More