Tag: marsit

Horoskopi ditor, e mërkurë 24 qershor 2020

24/06/2020

DashiNdikimi i Marsit ne jetën tuaj ne çift do jete shume i madh gjate gjithë kësaj dite. Ne krahët e partnerit do përjetoni emocione dhe ... Read More

Pse viruset vdekjeprurëse dalin nga Kina?

18/03/2020

Që nga fillimi i marsit 2020, një koronavirus i ri, i quajtur COVID-19, është përhapur në më shumë se 70 vende dhe ka vrarë më ... Read More

Roveri i NASA-s kapë një dritë misterioze në Mars

24/06/2019

Një dritë e bardhë që del nga sipërfaqja e Marsit është kapur nga roveri i NASA-s. Roveri i i NASA-s, i cili ka përshkuar sipërfaqen ... Read More

20 vjet nga masakra e Izbicës, rrëfimi i Fatime Behramit që ia mbytën dy vajzat (Video)

27/03/2019

Mëngjesin e 28 Marsit të vitit 1999, forcat serbe filluan masakrën në fshatin Izbicë të komunës së Skenderajt ku edhe pushkatuan rreth 150 banorë.  Zelfie ... Read More

Haradinaj: Kur kujtojmë masakrën e 25 marsit 1999 në Celinë Fortesë dhe Brestoc, e ndjejmë sa rëndë peshon liria

25/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar masakrën e 25 marsit 1999, në fshatrat Celinë, Fortesë dhe Brestoc. Në një status në llogarinë e tij ... Read More

Veseli: Asgjë e madhe në Kosovë nuk është bërë pa kontributin e grave të saj

23/03/2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, në shënimin e 30-vjetorit të demonstratave të 23 marsit 1989 me nismëtare gratë dhe vajzat ... Read More

Një vit nga ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi

21/03/2019

Sot bëhet një vit që kur Kuvendi i Kosovës miratoi demarkacionin me Malin e Zi. Pasditen e 21 marsit 2018, me 80 vota pro, 11 ... Read More

Procedohen penalisht 33 persona për dhunë në protestën e opozitës, mes tyre edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së

17/03/2019

Për aktet e dhunës në protestën e 16 marsit para parlamentit, cilësuar nga policia si një tubim i jashtëligjshëm, deri më tani janë proceduar penalisht ... Read More

Haradinaj: Demonstrata e 81-shit, epokë vendimtare në historinë e Kosovës

11/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar demonstratat e marsit të vitit 1981. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se më 11 mars ... Read More

Performanca ‘live’ e të ftuar special, Tuna promovoi albumin e ri “Fortuna” me koncert recital në Filarmoninë e Shkupit

09/03/2019

Këngëtarja e njohur shqiptare, Tuna Sejdi, ka promovuar mbrëmjen e 8 marsit, albumin e saj më të ri muzikor. “Fortuna” mban titullin ky projekt, në ... Read More

Urimi i Haradinajt për festën e 8 marsit: Roli i gruas është i pazëvendësueshëm

08/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e 8 marsit e njohur si dita e gruas, ka uruar të gjitha gratë kosovare. Në urimin e ... Read More

Ohri dhe Struga do ti humbin kompetenca për dhënien e plazheve me koncesion

06/03/2019

6 Mars 2019 / 15:29 Deri në fund të marsit ose fillim të prillit, shteti përfundimisht Strugës dhe Ohrit do ua marrë kompetencat në pjesën ... Read More