Tag: martën

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

10/09/2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur ... Read More

Apple lanson një ‘iPod touch’ të ri me karakteristika të përmirësuara

29/05/2019

Kompania teknologjike ‘Apple’ ka lansuar një ‘iPod touch’ të ri të martën, duke filluar me një çmim prej më shumë se 240 eurosh. Pajisja nga ... Read More

Princi Leka II shpallet anëtar nderi i Klubit Rotarian Prishtina

27/05/2019

Të martën më 28 maj, Naltmadhnia e Tij Leka II, do të shpallet anëtar nderi në Klubin Rotarian Prishtina New Born. Nalmadhnia e Tij Leka ... Read More

Meta: Kosova e ka merituar heqjen e vizave me BE-në

21/05/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka takuar të martën zëvendëskryeministrin e Kosovës, Fatmir Limaj, ku kanë folur për zbatimin e marrëveshjeve të nënshkruar nga Qeveria ... Read More

FRONTEX nis sot misionin e saj në Shqipëri

21/05/2019

Agjencia Evropiane e Mbrojtjes së Kufirit (FRONTEX nis të martën (sot) misionin e saj në Shqipëri. Falë marrëveshjes së nënshkruar në tetorin e vitit 2018, ... Read More

Rama: Po dialogut me opozitën, jo negociata për datën e zgjedhjeve

14/05/2019

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama tha të martën se është i gatshëm të dialogojë me opozitën, por jo të negociojë për të shtyrë datën e ... Read More

U nënshkrua Protokolli Teknik i Bashkëpunimit me Britaninë në Fushën e Transportit

07/05/2019

Të martën në ambientet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit,  është nënshkruar Protokolli Teknik i Bashkëpunimit në Fushën e Transportit mes Kosovës dhe Britanisë së ... Read More

Qeveria ndan afro 60 mijë euro për rezidencën “Ibrahim Rugova”

07/05/2019

Qeveria e Kosovës ka ndarë të martën afër 60 mijë euro mjete për pagesën e punonjësve me kontrata për shërbime të veçanta në rezidencën presidenciale ... Read More

Ilaz Kodra pas 20 vitesh kthehet pranë Fehmi Lladrovcit

30/04/2019

Në sheshin e Drenasit, është zbuluar të martën shtatorja e Ilaz Kodrës, një prej themeluesve të UÇK-së dhe komandant i Brigadës 114. Në organizmin e ... Read More

“Daja” nga Kosova mëson masën e sigurisë nga Krimet e Rënda

30/04/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë, i ka dhënë të martën masën e sigurisë për personin e gjashtë të arrestuar në lidhje me grabitjen ... Read More

Dita vendore e përkujtimit të viktimave në aksidentet rrugore

21/04/2019

Qendra për Zhvillim Multi-kulturor “Impact” të martën më 23 prill shënon Ditën Vendore të Përkujtimit të Viktimave në Komunikacionin Rrugor, nën moton “T’i kujtojmë e ... Read More

Nisin hetimet për vdekjen tragjike të 6 vjeçarit nga Peja, mjekët i thanë se kishte grip

19/04/2019

Arbër Berisha 6 vjeçar nga fshati Qyshk i Pejës ka vdekur të martën në klinikën Infektive në QKUK. Aty kishte ardhur nga spitali rajonal i ... Read More