Tag: martesës

Ja pse unaza e martesës vendoset në dorën e majtë

02/06/2020

Në pjesën më të madhe të botës, unaza e martesës mbahet në gishtin e katërt të dorës së majtë. Por a e keni pyetur ndonjëherë ... Read More

Tërhoqi 1 mln euro dhe u martua me femrën 50 vite më të re/ Jep dorëheqjen myftiu, ja letra

30/05/2020

Pas martesës me gruan 50 vite më të re, kryemyftiu i Bashkësisë Islame të Maqedonisë së Veriut, Sylejman Rexhepi ka dhënë dorëheqje nga posti që ... Read More

Pyetjet që duhet t’i bëni vetes para se të divorcoheni

17/02/2020

Ti dhe partneri yt po mendoni për t’i dhënë fund martesës, por derisa të merrni një vendim do të ndiheni të frustruar, konfuzë apo në ... Read More

Disa arsye pse meshkujt thonë “Jo” në altar

03/11/2019

Meshkujt përpiqen t’i rezitojnë martesës, megjithëse përfitojnë më shumë prej saj. Rezulton se meshkujt nuk duan të martohen, sepse kanë frikë se gruaja e tyre ... Read More

Arsyet se pse lidhjet e gjata mund të dështojnë shumë lehtë pas martesës

29/08/2019

Ideja e martesës na bënë mbi të emocionuar dhe na përcjell një e qeshur e çmendur në fytyrën tonë. Të jetoni së bashku me personin ... Read More

Sa i kushtoi dasma Gresa Behlulit? Përgjigjet këngëtarja

06/04/2019

Gresa Behluli intervistën e parë pas martesës, e dha për emisionin “Mirage”. Në intervistën e parë që dha pas dasmës së bujshme, këngëtarja tregoi edhe ... Read More

Gresa Behluli flet për herë të parë pas martesës, a është shtatzënë?

05/04/2019

Gresa Behluli në intervistën e parë pas martesës, të cilën e dha për "Mirage", ka treguar detaje që nuk i kemi parë nga dasma. Gresa ... Read More

Jessica Canseco: Nuk kam shkuar me Alexin, J.LO të rri e qetë

15/03/2019

Jennifer Lopez i ka thënë po martesës me Alex Rodriguezin gjatë javës së kaluar në Miami. Por, gëzimi i tyre nuk zgjati as 48 orë ... Read More

Këto gabime i bëjnë të gjitha çiftet kur zgjedhin unazën e fejesës (martesës)

13/03/2019

Pjesa më e madhe e vajzave ëndërrojnë ditën e fejesës apo martesës si një ditë të jashtëzakonshme dhe s’ka pse të mos jetë e tillë. ... Read More

Gresa Behluli thotë se do të martohet brenda një muaji

04/02/2019

Ky vit pritet të jetë viti i martesës së këngëtarit, Blero dhe modeles, Afrona Dika. Po, duket se dashurinë e saj do ta kurorëzojë me ... Read More

Gwyneth Paltrow për ish-bashkëshortin: Është e shkruar të jemi bashkë

18/01/2019

Gwyneth Paltrow dhe Chris Martin i kishin dhënë fund martesës dy vjet më parë. Ndërkohë, aktorja është martuar përsëri dhe frontmeni i bendit Coldplay filloi ... Read More