Tag: masakra

Përkujtohet masakra e Tususit të Prizrenit, familjarët kërkojnë drejtësi

26/05/2019

Sot janë bërë 20 vjet nga masakra në lagjen Tusus të Prizrenit, ku janë masakruar 27 qytetarë. Me këtë rast është kërkuar që para drejtësisë ... Read More

20 vjet nga masakra e Vushtrrisë

22/05/2019

Sot bëhen 20 vjet nga Masakra e Vushtrrisë ku brenda pak orësh në këtë qytet jeta e dhjetëra personave u ndërpre nga forcat policore, ushtarake ... Read More

Kuvendi nesër mbanë seancë në përkujtim të 20 vjetorit të masakrës në Burgun e Dubravës

20/05/2019

Nesër bëhen 20 vjet nga Masakra në Burgun e Dubravës. Për këtë 20 vjetor Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të veçantë në përkujtim ... Read More

Përkujtohet dëshmori i kombit, Enver Topalli në 20 vjetorin e rënies

19/05/2019

Sot, 20 vjet nga Masakra në Burgun e Dubravës, krerët shtetëror të nivelit lokal dhe qendror, u mblodhën në varrezat e Dëshmorëve të Kombit të ... Read More

20 vjet nga masakra e Qyshkut

14/05/2019

Masakra e Qyshkut ka ndodhur më 14 maj 1999. Në këtë masakër u vranë dhe u masakruan barbarisht 44 meshkuj. Kjo masakër ishte vetëm njëra ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuari masakrës në Qyshk, tregon si i shpëtoi vdekjes (Video)

12/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur forcat serbe ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, rrëfen tmerrin si serbët tentuan ta djegin për së gjalli (Video)

11/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur kishin shkuar ... Read More

Mustafa: Masakra e Mejës, dëshmi e krimeve të Serbisë

27/04/2019

Me rastin e 20 vjetorit të masakrës së Mejës kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se Masakra e Mejës si dhe të gjitha masakrat ... Read More

20 vjet nga masakra në Pastasellë të Rahovecit

31/03/2019

Sot bëhen 20 vjet nga masakra në Pastasellë të Rahovecit, ku nga forcat e armikut u vranë 106 civilë shqiptarë të këtij fshati. Për të ... Read More

Sot shënohet 20-vjetori i masakrës së Izbicës

28/03/2019

Sot bëhen 20 vjet që kur ndodhi masakra e Izbicës, ku nga forcat policore e ushtarake të armikut u vranë 147 shqiptarë. Më 28 mars ... Read More

20 vjet nga Masakra e Celinës, të mbijetuarit rrëfejnë tmerret (Video)

26/03/2019

Janë bërë 20 vjet nga Masakra e Celinës në Rahovec dhe në fshatrat e tjera përreth. Ata që humbën më të dashurit e tyre presin ... Read More

Ky ishte rrëfimi i Enver Malokut për masakrën ndaj Jasharëve

05/03/2019

Masakra e fillim-marsit të vitit 1998 ndaj familjes Jashari në Prekaz të Drenicës shkundi themelet, hapi me hir e pahir veshët dhe sytë dhe i ... Read More