Tag: masave

Shi dhe vranët, ky është moti për sot

18/04/2019

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në këto kushte ... Read More

Sot mot më i ngrohtë, këto janë temperaturat

17/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Në këto ... Read More

​Sistemi edukativ në Ferizaj do të digjitalizohet

15/04/2019

Pakos së masave të qeverisjes lokale për digjitalizimin e shërbimeve të administratës dhe sistemeve interne zyrtare, pas themelimit të Qendrës së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, po ... Read More

Edhe sot mot me shi dhe temperatura të ulëta

09/04/2019

Shi dhe rënie të temperaturave sot mbi vendin tonë Vendi ynë po vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët ... Read More

Deputeti i PSD-së kërkon nga Komuna e Vitisë të shtojë masat e sigurisë në rrugë

03/04/2019

Deputeti i PSD-së, Salih Salihu, ka shprehu shqetësimin e tij për mos ndërmarrjen e masave nga Komuna e Vitisë, për të rritur sigurinë në aksin ... Read More

Gjatë fundjavës mot me diell

23/03/2019

Gjatë vikendit vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte do të ... Read More

Vazhdon zbatimi i masave parandaluese ndaj etheve hemorragjike në Malishevë

19/03/2019

Në territorin e Komunës së Malishevës, është vazhduar zbatimi i masave parandaluese, në kuadër të strategjisë nacionale, për luftimin dhe parandalimin e Etheve Hemorragjike Krime ... Read More

Nga e hëna mot më i ftohtë, priten reshje shiu dhe bore

10/03/2019

Java në vijim do të karakterizohet nga depërtimi i fushave të presionit të ulët nga Atlantiku dhe masave të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit.Nën ... Read More

MKRS-ja realizon 100 për qind të masave të parapara me PKZMSA-në

08/03/2019

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka realizuar 100 për qind të masave të Programit Kombëtar për Zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit (PKZMSA-së) për vitin ... Read More

Sot mot kryesisht me diell

18/02/2019

Vendi ynë gjatë dy ditëve të ardhshme do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë ... Read More

Aksion i policisë në Prishtinë, arrestohen katër persona të dyshuar për grabitje

25/01/2019

Njësitet policore të rajonit të Prishtinës në kuadër të intensifikimit të masave të marra në drejtim të garantimit të rendit dhe sigurisë publike si dhe ... Read More

Ndotja e ajrit edhe më tej në nivel të lartë

22/01/2019

22 Janar 2019 / 11:45 “Gjatë ditës së sotme do të ketë njoftim sa u përket masave kundër ndotjes së ajrit, besoj kah ora 18:00 ... Read More