Tag: mase

Marketi në Danimarkë jep shembull për gjithë botën, fotografia bëhet virale

17/03/2020

Kjo pasi menaxhmenti i këtij marketi si masë mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së coronavirusit, në mbrojtje të personelit dhe konsumatorëve ka vendosur pikat referuese ... Read More

Një asteroid sa mali Everest fluturon pranë Tokës muajin që vjen

05/03/2020

Një asteroid me masë afërsisht sa mali Everest po fluturon drejt Tokës dhe pritet të mbërrijë pranë nesh muajin që vjen. Shkencëtarët thonë se nuk ... Read More

Historia e rrallë e binjakëve ‘një në një milion’; Si e shpjegojnë mjekët rastin që njëra vajzë lindi me sindromën Down

12/11/2019

Dy prindër britanikë, Nicola dhe Todd Bailey, do të gëzoheshin pa masë kur në jetë do të mirëprisnin dy vajzat e tyre binjake, Quinn dhe ... Read More

Disa shenjat e hershme që tregojnë mungesë të vitaminës C

15/08/2019

Ju duhet të merrni në një masë të duhur çdo ditë, sepse në krahasim me vitaminat tjera, kjo vitaminë nuk qëndron në trupin tuaj për ... Read More

Këto janë përfitimet kur hiqni dorë nga pirja e alkoolit

28/07/2019

Shumë njerëz e dinë se pirja në masë të madhe e alkoolit është një rrezik për shëndetin. Por cilat janë efektet pozitive kur hiqni dorë ... Read More

I mbijeton operacionit të rrezikshëm derisa ishte ende në barkun e nënës së saj

17/07/2019

Kur Christine Mendova ishte vetëm 19-muajshe shtatzënë, doktorët panë se një masë tumorale është duke u zhvilluar në trupin e foshnjës së saj dhe nuk ... Read More

Përse askush nuk kishte folur për të mirat e birrës?

21/06/2019

Por studimet e fundit thonë se po të konsumohet me masë, kjo e fundit jo vetëm që nuk është e dëmshme, por përkundrazi… mund të ... Read More

Tifozi i Arsenalit ‘dëshmon’ se Mustafi është më i mirë se Van Dijk

24/04/2019

Shkodran Mustafi është duke u kritikuar jashtë mase në këtë sezon te Arsenal. Shkodran Mustafi bëri disa gabime në ndeshjet e këtij sezoni, duke u ... Read More

Sterling: Fyerjet raciste mos të dënohen me para, por me…

23/04/2019

Raheem Sterling është tej mase i acaruar me fyerjet raciste që po i bëhen gjatë ndeshjeve. Raheem Sterling ishte fyer nga tifozët e Chelseas për ... Read More

4 shenjat paralajmëruese që tregojnë se keni mungesë proteinash në organizëm

08/04/2019

Proteinat nuk shërbejnë vetëm për të ndërtuar masë të re muskulore, por edhe për të ruajtur masën që gjendet në trup. Sipas dietologëve sasia e ... Read More

Shoqëria civile: Punësimet politike, dëshmi se shteti është i kapur

02/04/2019

Avazi i vjetër i punësimeve politike në Kosovë po vazhdon në masë të madhe.Kjo është edhe një dëshmi më shumë se shteti është i kapur ... Read More

Mbrojtësi i Sampdorias e tall keq yllin e Milanit: S’ka më revole

01/04/2019

Futbollistët e Sampdorias janë duke e shijuar tej mase fitoren kundër Milanit në Serie A, saqë mbrojtësi Joaquim Andersen gjeti kohë ta tallë sulmuesit e ... Read More