Tag: masën

Një muaj paraburgim për të pandehurit që prodhonin armë dhe mjete plasëse në mënyrë të paautorizuar

25/03/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për të pandehurit F.H, B.S dhe S.S për shkak të dyshimit të bazuar ... Read More

Aksidenti në Llaskarcë, paraburgim edhe për shoferin

14/03/2019

14 Mars 2019 / 23:12 Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit edhe për shoferin e autobusit të kompanisë “Durmo Turs”, pas aksidentit tragjik në autostradën ... Read More

Miku i afërt zbulon arratisjen e mundshme të Çavkovit

13/03/2019

13 Mars 2019 / 9:44 Vendimi për të vuajtur masën e paraburgimit për ish-drejtorin për siguri publike, Mitko Çavkov, bazohet në notën zyrtare nga informata ... Read More

Keqpërdorën pozitën zyrtare, një muaj paraburgim për dy persona

27/02/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën një muaj arrest shtëpiak kundër RR.M., për shkak se dyshohet të ketë kryer veprën penale keqpërdorim i pozitës ... Read More

Arrest shtëpiak për zyrtarin e gjykatës i dyshuar për marrje ryshfeti

22/02/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, përkatësisht Departamenti për Krime të Rënda ka caktuar masën e arrestit shtëpiak, kundër të pandehurit B.Rr, për shkak të veprave penale, ... Read More

30 ditë paraburgim për një person në Gjilan për grabitje dhe kanosje

13/02/2019

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditësh të pandehurit H. K. Sipas njoftimit ... Read More

LDK akuzon Shpend Ahmetin për dështim në qeverisje

13/02/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka quajtur skandaloze mos shpenzimin e buxhetit komunal në masën e duhur dhe bartjen e 25 milionë euro nga buxheti ... Read More

Kërkohet paraburgim për policin që dyshohet se abuzoi të miturën nga Drenasi

07/02/2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka parashkruar kërkesën për masën e caktimit të paraburgimit ndaj hetuesit policor V.V, i cili dyshohet se ka keqpërdorur seksualisht të ... Read More

Fletarrest ndërkombëtar për sulmuesin e Selës, Vojminovski

16/01/2019

16 Janar 2019 / 18:41 Gjykata themelore Shkupi 1 ka caktuar masën e “paraburgimit” për të arratisurin Nikolla Vojminovskin, i dënuar me 13 vjet burg ... Read More

30 ditë paraburgim ndaj personit që kërcënoi kryeministrin Haradinaj

14/01/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën prej 30 ditë paraburgim ndaj personit B. E i cili dyshohet se ka kërcënuar kryeministrin e Kosovës ... Read More

Arrestohet gjyqtari i përfshirë në skandalet seksuale dhe psikologia seksere

09/01/2019

Policia e Shtetit njoftoi sot masën arrest me burg ndaj gjyqtarit në Gjykatën e Shkallës së Parë Fier, Roland Hysi, dhe të psikologes Elona Meçani, ... Read More

Detajet e prokurorisë për rrjetin e grabitësve të Prishtinës

04/01/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, njofton se ka caktuar masën e paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për grabitje në një nga pikat e “Meridianit”,  në Prishtinë. ... Read More