Tag: masën

Anxhela Peristeri i bën thirrje qeverisë: Me muzikë mbaj familjen, duhet gjetur një zgjidhje

23/07/2020

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka reaguar në lidhje me masën e ndërmarrë së fundmi nga qeveria, ku ndalohet hapja e klubeve të natës, lounge bareve dhe ... Read More

Detajet e reja/ Marina Fara ndihmoi dy transportuesit e drogës ti arratisen policisë

29/02/2020

Roxhensa Kapurani ka tashmë masën “Detyrim paraqitje” nga Prokuroria. E njohur për publikun si Marina Fara, u përfshi në përgjimet e policisë, në operacionin “Mezhgorani” ... Read More

Arratisja nga QKUK si në filma, policët u vunë në gjumë me kafe (Video)

24/05/2019

Një person që ishte nën masën e paraburgimit, ka arritur të arratiset nga QKUK-ja. RTV Dukagjini mëson se para arratisjes së tij, gardianëve që ishin ... Read More

Gjykata e Tiranës lë në burg 26-vjeçarin nga Kosova, që ishte në kërkim nga INTERPOL-i

21/05/2019

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin me origjinë nga Kosova, Shkëlqim Kastrati i arrestuar dy ditë më parë ... Read More

Burgoset 16-vjeçari që shantazoi me sms të renë në Berat

09/05/2019

  Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 16-vjeçarin me iniciale D.K., pasi shantazhoi një bashkëmoshatare duke e çuar atë ... Read More

Një muaj paraburgim të dyshuarit për vrasjen e para 30 vjetëve

08/05/2019

Gjykata Themelore në Pejë ia ka caktuar masën e paraburgimit ndaj të pandehurit H.Z. për shkak të dyshimit se kishte kryer një vrasje në shenjë ... Read More

I vazhdohet paraburgimi për dy muaj serbit nga Peja, të dyshuar për krime lufte

04/05/2019

Gjykata themelore në Pejë ia ka vazhduar edhe për dy muaj masën e paraburgimit të dyshuarit për krime lufte Zoran Gjokiq nga Peja, i cili ... Read More

“Daja” nga Kosova mëson masën e sigurisë nga Krimet e Rënda

30/04/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë, i ka dhënë të martën masën e sigurisë për personin e gjashtë të arrestuar në lidhje me grabitjen ... Read More

Prokuroria kërkon paraburgim ndaj tre personave që rrahën familjarin e tyre në Pejë

28/04/2019

Prokuroria Themelore e Pejës ka kërkuar masën e paraburgimit ndaj tre personave, të cilët rrahën familjarin e tyre, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore. ... Read More

Një muaj paraburgim për dy të dyshuarit për shembjen në ish-hotel Adriatikut në Mitrovicë

25/04/2019

Gjykata Themelore në Mitrovicë, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore dhe i ka caktuar dy të dyshuarve A.H dhe Q.H masën e paraburgimit prej një ... Read More

Grabitja në Rinas, sot masa e sigurisë për 3 të arrestuarit e tjerë

24/04/2019

​Gjykata për Krime të Rënda do të japë sot masën e sigurisë për 3 të arrestuarit e tjerë të grabitjes në Rinas në 9 prill. ... Read More

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vrasjen në Skenderaj

13/04/2019

Gjykata Themelore në Mitrovicë, ka njoftuar se i ka caktuar masën prej një muaji paraburgim për dy të dyshuarit H.F. dhe K.I. nga fshati Vajnikë ... Read More