Tag: masive

Fotografi të shtëpisë më të shtrenjtë në shitje në Paris

29/06/2019

Një rezidencë masive pranë Kullës Eiffel në Paris është në treg për 250 milionë euro, ose rreth 280 milionë dollarë. Kjo, sipas mediave të huaja, ... Read More

Yahoo duhet të paguajë 118 milionë $ për hakimin e 3 miliardë përdoruesve

11/04/2019

Vëmendja tek Yahoo është rikthyer pas thyerjeve masive të të dhënave dy vite më parë. Kësaj here bëhet fjalë për dëmshpërblimin që kompania duhet të ... Read More

Matoshi: Ikja nga Kosova, lajme të rreme për pushtet politik dhe për interesa ruse

08/04/2019

Halil Matoshi, këshilltar politik i kryeministrit Haradinaj, lajmet për ikjen masive nga Kosova i ka cilësuar si “rrenë për përfitime politike, ose propagandë – Fake ... Read More

Vivo lanson telefonin e lojërave IQOO, me 12GB RAM

02/03/2019

Vivo lajmëroi telefonin inteligjent IQOO të nën-markës që kishte një memorie masive brenda dhe sigurisht që duket se është një ëndërr e një fansi të ... Read More

Neymar, Mbappe e Kane: Reali ka gati 400 milionë euro për transferimet gjatë verës

26/02/2019

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është gati për shpenzimeve masive gjatë afatit kalimtar të verës. Florentino është në dijeni se skuadra ka nevojë që ... Read More

Zbatim i pjesshëm i reformave në shërbimet e sigurisë

02/01/2019

2 Janar 2019 / 15:51 Skandali i përgjimeve masive të jashtëligjshme që solli krizën politike dhe si pasojë, ndryshimin e pushtetit, i bëri të patjetërsueshme ... Read More

Maqedonasit nga diaspora bëjnë thirrje për protesta masive

17/11/2018

17 Nëntor 2018 / 23:33 Diaspora maqedonase bën thirrje për protesta masive, për siç shprehen mbrojtjen e emrit dhe mos ndryshimin e Kushtetutës. Në kumtesën ... Read More

Administrata e mbingarkuar, konkurset masive vazhdojnë

26/10/2018

26 Tetor 2018 / 15:02 Konkurset masive për punësim në administratën e shtetit janë rezultat i largimit enorm të nëpunësve administrativ jashtë vendit. Ky është ... Read More

Tetovë, mungesë të krahut të punës për shkak të emigracionit

02/09/2018

2 September 2018 / 12:49 Ikja masive e të rinjve për një jetë më të mirë në vendet e Bashkimit Evropian, ka lënë kompanitë e ... Read More