Tag: maska

Si të zbulosh për 10 sekonda a është efektive maska që po mban

30/07/2020

Maska është e domosdoshme dhe e detyrueshme në ditët e pandemisë që bota gjendet. Po si të jesh 100% i sigurt se ajo që po ... Read More

Pse nuk duhet ta ulni kurrë maskën në mjekër, kjo është arsyeja shumë e rëndësishme

23/07/2020

01.02.2020., Sibenik - Medicinska maska za lice. Photo: Dusko Jaramaz/PIXSELL Maskën që e mbani për mbrojtje nga koronavirus, asnjëherë nuk duhet ta ulni në mjekër. ... Read More

Si t’i reduktoni rrathët e zinj poshtë syve

08/07/2020

Tregu është i mbushur me kremra e maska për të redu.ktuar ënjtjen e syve dhe rrathët e zinj poshtë tyre. Këto produkte jo gjithmonë funksionojnë ... Read More

Qepa e kuqe parandalon rënien e flokëve

21/11/2019

Maska që ju ndihmon të keni flokë të shëndetshëm Flokët e hollë dhe që këputen lehtë vijnë si pasojë e mungesës së hekurit në gjak, ... Read More

Për lëkurën e yndyrshme, maskë me karrota

28/06/2019

Nëse keni lëkurë të yndyrshme dhe doni një lëkurë të butë dhe të lëmuar, maska me karota ju vjen në ndihmë dhe është më e ... Read More

Maskat natyrale që ua mbajnë flokët në formë përgjatë verës

23/06/2019

Tri maska do iu ndihmojnë t’i mbani flokët në gjendje vitale përgjatë stinës së verës.Për t’i pasur flokët sa më të shëndetshme, e më pak ... Read More

Fëmijët shënuan 1 Prillin, Ditën e gënjeshtrave

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T15:07:18+02:00 Me maska në fytyrë të inspiruar nga personazhe të ndryshme të filmave vizatimorë fëmijë të moshave të ndryshme “vërshuan” çerdhet, shkollat e rrugët ... Read More

Protestë kundër nivelit të lartë të ndotjes

26/01/2019

26 Janar 2019 / 16:29 Me maska në gojë dhe pankarte në duar, protestuesit kundër ndotjes së ajrit u mblodhën para Kuvendit. Ndonëse protesta ishte ... Read More

50 mijë maska kundër ndotjes për qytetarët me sëmundje respiratore

07/12/2018

7 Dhjetor 2018 / 14:56 50 mijë maska duhet t’i marrin qytetarët që kanë probleme me organet e frymëmarrjes. Nga dikasteri i shëndetësisë tani për ... Read More

Maska falas kundër ndotjes së ajrit

03/12/2018

3 Dhjetor 2018 / 14:43 Ministria e Shëndetësisë do të ndajë maska speciale për mbrojtje nga ndotja e ajrit, si masë për parandalimin e sëmundjeve ... Read More

Protestat kundër Marrëveshjes, arrestohen 9 persona

24/06/2018

24 June 2018 / 16:15 Disa persona me maska në protestën e mbrëmshme para Kuvendit kanë gurëzuar kordonin policor e më pas janë tërhequr drejt ... Read More