Tag: Massimiliano

Capello ia jep Allegrit gjithë meritat për kualifikimin e Juves

13/03/2019

Fabio Capello ia ka dhënë meritat kryesore trajnerit Massimiliano Allegri për eliminimin e Atletico Madridit nga 1/8 e Ligës së Kampionëve. Juventusi mbrëmë ka bërë ... Read More

Allegri zbeh rëndësinë e ndeshjes ndaj Atleticos: Nuk është më e madhja e sezonit, sepse nëse kualifikohemi nuk e kemi fituar Ligën e Kampionëve

11/03/2019

Massimiliano Allegri ka thënë se Leonardo Spinazzola dhe Martin Caceres mund të nisin nga minuta e parë në ndeshjen kundër Atletico Madridit, ndërsa ka thënë ... Read More

Allegri favorit për ta marrë drejtimin e Interit   

03/03/2019

Shumë mediume italiane sugjerojnë se Massimiliano Allegri mund të largohet nga Juventusi në fund të sezonit për t’u bashkuar me Beppe Marottan te Interi. E ... Read More

Klopp përfundon në listën e dëshirave të Juventusit

03/03/2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është duke u lidhur me punën e Massimiliano Allegrit te Juventusi. Allegri pritet të largohet nga Torino në fund të ... Read More

Marotta e do njërin mes Allegrit dhe Contes te Interi

02/03/2019

Drejtori i Interit, Beppe Marotta po konsideron trajnerët Antonio Conte ose Massimiliano Allegrin për sezonin e ardhshëm. Sipas gazetës Tuttusport, Luciano Spalletti do të zëvendësohet ... Read More

Bonucci kthehet në stërvitje, gati për ndeshjen me Atletico Madridin

12/02/2019

Massimiliano Allegri ka marr lajme të mira në ditën e sotme, pasi Leonardo Bonuccin është bashkuar me skuadrën në stërvitje. Mbrojtësi italian stërviti rregullisht me ... Read More

Nuk ka konflikt me Dybalan, këmbëngul Allegri

09/02/2019

Massimiliano Allegri e ka qujatur Pualo Dyalan, djalosh të mençur për faktin se kërkoi falje për sjelljen e tij në barazimin prej 3-3 ndaj Parmas ... Read More

Allegri dëshiron të largojë presionin nga skuadra: Juve nuk është favorit për LK

29/01/2019

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është kthyer edhe një herë të flasë për Ligën e Kampionëve. Tekniku italian thotë se Zonja e Vjetër nuk është ... Read More

Allegri: Juve e transferoi Ronaldon, sepse është vendimtar

16/01/2019

Massimiliano Allegri ka pranuar se Juventusi e transferoi Cristiano Ronaldon, sepse është vendimtar dhe shënon gola të rëndësishëm. Superylli portugez e vendosi ndeshjen e Superkupës ... Read More

Allegri rreth akuzave kundër Ronaldos: Ajo është çështje private, lojtari do të luajë kundër Bolognas

11/01/2019

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri tha se Cristiano Ronaldo është “shumë i qetë” pas akuzave për ngacmime seksuale. Portugezi tashmë është nën hetime për një ... Read More

Allegri hedh poshtë zërat për Manchester Unitedin, flet për ndeshjen me Sampdorian

28/12/2018

Massimiliano Allegri i ka hedhur poshtë zërat për kalimin te Manchester United, duke thënë se është shumë i lumtur në Juventus. Times sot shkruante se ... Read More

Allegrit i intereson stoli i Unitedit

28/12/2018

Raportet e mediave në Angli pretendojnë se trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri dëshiron të jetë shefi i ardhshëm i përhershëm i Manchester Unitedit. Djajtë e ... Read More