Tag: Massimo

Moratti: Icardi ka të drejtë të kërkojë rritje të pagës, klubi ka strategji për ta mbajtur atë  

11/01/2019

Ish-pronari dhe presidenti i Interit, Massimo Moratti thotë se Mauro Icardi ka të drejtë për t’i kërkuar klubit një rritje page. Agjentja dhe gruaja e ... Read More

Presidenti i Sampdorias me premtim të çmendur: Nëse e mposhtim Juventusin, do t’i pres flokët si Nainggolani

28/12/2018

Presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero, ka thënë se nëse ekipi i tij e mposht Juventusin të shtunën, atëherë ai do t’i presë flokët si Radja ... Read More

Moratti: E dua Simeonen, por preferoj Mourinhon te Interi

19/12/2018

Massimo Moratti ka pranuar se do të dëshironte që Jose Mourinho të kthehej në Inter. Portugezi udhëhoqi Interin në fitimin e tri titujve brenda vitit ... Read More

Moratti flet për vendimin e fundit mbi titullin e vitit 2006, Spallettin, Marottan dhe objektivat e Interit

14/12/2018

Ish presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka folur për vendimin e fundit të Gjykatës së Kasacionit, që konfirmoi titullin e Seria A për sezonin 2005-2006. ... Read More

Moratti: Ky është Juventusi më i mirë në histori, por të gjithë shpresojnë që të lëshojë pikë

30/10/2018

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka thënë se të gjithë konkurrentët në Serie A shpresojnë që Juventusi të lëshojë pikë. Pas fitores ndaj Lazios, Nerazzurrët ... Read More

Moratti: Ky Inter ma kujton atë të tripletës, jemi në rrugën e duhur  

22/10/2018

Massimo Moratti pretendon se fitorja e fundit e Interit ndaj Milanit në Derby della Madonnina ia kujton atë ekipin që fitoi tripletën në vitin 2010. ... Read More

Mourinho kishte qarë në autobusin e Interit – Moratti zbulon prapaskenat me portugezin në Interin legjendar të tripletës

13/10/2018

Ish bosët e Interit, Massimo Moratti dhe Marco Tronchetti Provera kanë zbuluar si ishte zgjedhur Jose Mourinho të drejtojë ekipin dhe pse kishte qarë në ... Read More

Moratti: E vlerësoj gjestin e Agnellit që më nominoi për president të FIGC

09/10/2018

Massimo Moratti është rikthyer të flasë për ofertën që Andrea Agnelli i bëri atij që ta udhëheq Federtatën e Futbollit Italian (FIGC). Ai tha se ... Read More

Moratti nuk përjashton mundësinë që të bëhet presidenti i FIGC-së, dëshiron të flasë edhe me Agnellin

04/10/2018

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti nuk e ka përjashtuar mundësinë që të jetë President i Federatës Italiane të Futbollit , teksa folir edhe për Andrea ... Read More

Agnelli mbështet Morattin për president të Federatës Italiane të Futbollit

03/10/2018

Shefi i Juventusit, Andrea Agnelli, thuhet se e mbështet ish-pronarin e Interit, Massimo Morattin për t’u bërë presidenti i ardhshëm i FIGC-së (Federatës Italiane të ... Read More

Moratti: Po të isha ende president, ndoshta do të kisha menduar edhe për transferimin e CR7

27/07/2018

Massimo Moratti ka thënë se Juventusi ka bërë një gjë të bukur me nënshkrimin e Cristiano Ronaldos dhe se nëse do të ishte ende presidentin ... Read More

Ish-kryeministri italian rrëfen prapaskenat e vendimit, tregon se si u vendos të sulmohej regjimi i Millosheviçit

06/06/2018

Ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, ka treguar vështirësinë e marrjes së vendimit për ta sulmuar ushtarakisht regjimin e Sllobodan Millosheviçit, rrjedhimisht për çlirimin e popullit ... Read More