Tag: Mauricio

ZYRTARE: Këta janë 4 kandidatët për çmimin ‘Trajneri i Vitit’ në Premierligë

07/05/2019

18:26 | 7 Maj 2019 18:26 | 7 Maj 2019 Jurgen Klopp, Pep Guardiola, Mauricio Pochettino dhe Nuno Espirito Santo, janë dominuar për trajnerin e ... Read More

Kështu e komenton Pochettino humbjen e Tottenham nga Ajax

01/05/2019

Trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino, është deklaruar pas humbjes që skuadra e tij e ka pësuar nga Ajax në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ajax ... Read More

Pochettino hedh poshtë gjithçka: Nuk ka bisedime me Milan

29/04/2019

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka hedhur poshtë zërat se ai po bisedon me Milanon. Një nga skuadrat më të mëdha italiane është në ... Read More

Pas bisedave me Kane, Pochettino tregon se kur do të kthehet sulmuesi anglez

27/04/2019

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka zbuluar se kur do të jetë i gatshëm Harry Kane për rikthimin e tij. Kane kishte pësuar një ... Read More

Pas Kane, Pochettino konfirmon edhe një mungesë për ndeshjen ndaj Ajax

22/04/2019

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka konfirmuar edhe një tjetër lëndim tek skuadra londineze. Para ndeshjes kundër Ajax, të cilën Spurs e luajnë në ... Read More

Pochettino ndjenë mungesën e VAR: Për të gjithë njerëzimin ajo ishte penallti

20/04/2019

20:31 | 04/20/2019 Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka komentuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Manchester City. Spurs janë mposhtur me rezultatin minimal ... Read More

Pochettino shpreson për rikthimin e Kane, lë gjithçka të hapur

18/04/2019

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka refuzuar të hedhë poshtë mundësinë për rikthimin e Harry Kane. Harry Kane kishte pësuar një lëndim të rëndë ... Read More

Dalin pamje të reja: A gaboi VAR te goli i Llorentes?

18/04/2019

Edhe pse rezultati i përgjithshëm i dy ndeshjeve mes Manchester Cityt dhe Tottenham ishte 4:4, skuadra e Mauricio Pochettino ka kaluar në gjysmëfinale falë golave ... Read More

Pochettino befason me deklaratën e tij pas triumfit kundër Man Cityt

18/04/2019

Mauricio Pochettino ka zbuluar se gëzimi më i madh i tij si trajner ka qenë në kohën kur ka shpëtuar Espanyolin të mos largohej nga ... Read More

Pochettino: Kane nuk do të kthehet këtë sezon

12/04/2019

Edhe trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino ka konfirmuar se Harry Kane do ta humb pjesën e mbetur të sezonit. Sulmuesi  i Tottenham ka pësuar ... Read More

Bayern Munich bëhet me super trajner

10/04/2019

Mauricio Pochettino është lidhur me një kalim në Bundesligë, te skuadra e Bayern Munich. ‘Bavarezët’ janë vënë në kërkim të një trajneri të ri, që ... Read More

Pas lëndimit ndaj Man Cityt, kjo është gjendja e Harry Kane

10/04/2019

Mauricio Pochettino është deklaruar pas fitores ndaj Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve. Tottenham fitoi 1 me 0 mbrëmë ndaj Manchester Cityt në kuadër të ... Read More