Tag: mbahen

Fotografitë që tregojnë mrekullinë e dashurisë pa kushte

23/06/2019

Nga historitë e njerëzve që përpiqen të mbrojnë fëmijët e tyre deri tek çiftet e dedikuara që mbahen dorë për dore te njëri-tjetri. Ka qindra ... Read More

Deda komenton zgjedhjet në PE: Politika e BE-së s’mund të fshihet më pas frikës nga e djathta ekstreme për Kosovën

26/05/2019

Deputeti i pavarur në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda, ka folur për zgjedhjet që po mbahen për Parlamentin Evropian. Deda përmes një shkrimi në Facebook, ... Read More

EPIK: Zgjedhjet në Parlamentin Evropian do të sjellin befasi

23/05/2019

Instituti EPIK ka bërë një studim lidhur me zgjedhjet në Parlamentin Evropian që do të mbahen nga 23-26 maj 2019. Sipas EPIK këto zgjedhje do ... Read More

Voton ministrja Hoxhiq: Shpresoj të kemi sa më shumë votues që vullneti të jetë më real

19/05/2019

Ministrja e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme që po mbahen sot në katër komunat e veriut të Kosovës. ... Read More

U largua nga Shqipëria para 27 vitesh, sot kandidate në zgjedhjet në Itali

14/05/2019

Zgjedhjet administrative në Itali do të mbahen më 26 maj, në të njëjtën kohë me zgjedhjet evropiane. Votuesit për zgjedhjet administrative do të jenë rreth ... Read More

Telefonat e veshit kur je në timon, më të rrezikshëm se kur i mban me dorë

10/05/2019

Telefonat që nuk mbahen në dorë, paraqesin më shumë rrezikshmëri se sa telefonat e tjerë të thjeshtë që me duar ti i mban në vesh, ... Read More

KQZ miratoi sloganin për zgjedhjet në katër komunat veriore: Vota juaj, ardhmëria juaj

08/05/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sloganin për zgjedhjet që do të mbahen në katër komunat veriore, slogani do të jetë (Vota juaj, ardhmëria juaj). ... Read More

Sonte në “Përballje”: Organizimi i zgjedhjeve lokale në katër komunat veriore

06/05/2019

Në emisionin “Përballje” sonte do të diskutohet për zgjedhjet që do të mbahen më 19 maj, në katër komunat veriore të Kosovës, Zveçan, Leposavic, Zubin ... Read More

Kurti: PDK dhe Lista Serbe garojnë me politikë të përbashkët në veri

05/05/2019

  Kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje janë e vetmja alternativë për zgjedhjet e 19 majit që do të mbahen në komunat veriore të vendit, pasi PDK ... Read More

Dhjetëra shqiptarë garojnë ne zgjedhjet e majit në Itali

22/04/2019

  26 majin e ardhshëm, në të njëjtën kohë me zgjedhjet evropiane, do të mbahen edhe zgjedhjet administrative në Itali, me balotazhin që do të ... Read More

Zgjedhje Lokale në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë

21/04/2019

S A 2019-04-21T07:44:30+02:00 Me zgjedhjet presidenciale sot do të mbahen edhe zgjedhjet lokale të parakohshme për kryetar komunash në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë. Sipas ... Read More

Seanca të reja për “Dhunën në komunën Qendër”, “Target-Fortesa” dhe “TNT”

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:27:36+02:00 Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të mbahen seanca të reja për rastet “Dhuna në komunën Qendër”, “Target-Fortesa” dhe “TNT” të Prokurorisë ... Read More