Tag: mbajnë

4 arsyet pse mbajtja e një akuariumi në shtëpi ju ndihmon në jetë

30/07/2020

Shumica nga ne kanë dëshirë të mbajnë kafshë në shtëpinë e tyre, por një akuarium do ju kryej shumë punë. Peshqit janë ndër më të ... Read More

Njihuni me trinjaket që kanë bërë “lëmsh” botën

17/06/2020

Trinjaket Sam, Fat dhe Mel van Wely janë thuajse identike. Ato nëse nuk mbajnë veshje të ndryshme nuk njihen se kush është njëra apo tjetra. ... Read More

Artela Brahimi: Si i kam thyer me talent paragjykimet që kanë për shqiptarët

10/01/2020

Egla Xhemali – Ajo është këngëtare që të befason me zërin e saj. Performancat live e mbajnë aktive vokalisht. Është mësuar ta zotërojë skenën me ... Read More

Kështu duhet t’i kapni fëmijët

23/11/2019

Lexoni me kujdes këto këshilla Sipas një studimi, nënat të cilat i mbajnë fëmijët e tyre afër lëkurës përjetojnë më pak stres.Prandaj thuhet se është ... Read More

Meshkujt nuk duhet ta mbajnë telefonin në xhepin e pantallonave, paraqet rrezik të madh

18/09/2019

Pavarësisht frikës mbi telefonat dhe rrezatimin, pjesa më e madhe e njerëzve e mbajnë aparatin e tyre celular në xhepin e pantallonave. Por një studim ... Read More

Djemtë nuk duhet ta mbajnë telefonin në xhepin e pantallonave

17/09/2019

Pavarësisht frikës mbi telefonat dhe rrezatimin, pjesa më e madhe e njerëzve e mbajnë aparatin e tyre celular në xhepin e pantallonave. Por një studim ... Read More

Vendoseni një fije të kuqe në dorë, do habiteni nga rezultati pozitiv

29/08/2019

Shumë njerëz sot mbajnë në dore fije tradicionale të kuqe. Por pak e dinë kuptimin e vërtetë të këtij fatsjellësi të fuqishëm. Që nga kohët ... Read More

Mbajtja e qenit në shtëpi i bën mirë zemrës tuaj

28/08/2019

Shkencëtarët kanë analizuar shëndetin e një grup me njerëz të cilët mbajnë kafshë. Ata të cilët kanë mbajtur qen në shtëpi kanë pasur rrezik më ... Read More

Si ta menaxhoni stresin gjatë verës?

19/08/2019

Por, ato që ju bëni gjatë pushimeve apo fundjavave në plazh nuk do të thotë se ju mbajnë larg stresit. Ekspertët e Institutit të Shëndetit ... Read More

A dëshironi të dobësoheni pa dieta? Duhet patjetër t’i provoni këto taktika

10/07/2019

Shumë shpesh ndodh që disa njerëz edhe pse mbajnë dietë nuk dobësohen. Gjithashtu, disa dieta të cilat janë shumë strikte për shumë njerëz sjellin edhe ... Read More

Kujt ia dedikoi Origi golin ‘heroik’ ndaj Newcastle?

05/05/2019

Sulmuesi belg shënoi golin e tri pikëve që do ta mbajnë në lojë skuadrën e Liverpool deri në vërshëllimën e fundit të këtij sezoni. Ishte ... Read More

Banorët e një lagjeje në Prishtinë të rrezikuar nga ujërat e zeza (Foto)

29/04/2019

Banorët e lagjes Taslixhe e kanë të vështirë të dalin në oborr apo t’i mbajnë dritaret hapur gjatë këtyre ditëve kur kanë filluar temperaturat të ... Read More