Tag: mbajt

Pse Jonida Maliqi nuk e fitoi ‘Eurovizion-in’?

19/05/2019

19:28 | 05/19/2019 BBC zbulon arsyen e çuditshme të dështimit. Finalja e madhe e ‘Eurovizionit’, që u mbajt mbrëmjen e djeshme në Tel Aviv të ... Read More

Certifikohen 82 zyrtarë policorë për tu bërë pjesë e Njësisë Speciale (Video)

17/05/2019

Sot, në kampin Vrella, u mbajt ceremonia zyrtare e certifikimit të 82 zyrtarëve policorë, të cilët me sukses kaluan trajnimin (10) javor për t’u bërë ... Read More

Mblidhen rreth 24 mijë franga në mbrëmjen bamirëse “Shpëto Jetë” në Cyrih për nënat dhe fëmijët në Kosovë

11/05/2019

Është përmbyllur me shumë sukses ngjarja bamirëse “Shpëto Jetë” e cila u mbajt për të tretën herë me radhë më 10 Maj 2019 në Hotelin ... Read More

Thaçi: Fola me Ramën për kufirin, s’do lejojmë në Kosovë modelin e Bosnjës

09/05/2019

Samiti Brdo-Brijuni kësaj radhe u mbajt në Tiranë. Dje, pak përpara nisjes të  samitit, presidenti Kosovës, Hashim Thaçi ka patur një shtrëngim duarsh  me homologun ... Read More

Haradinaj për Dodikun: Një prej figurave më të këqija që ka rajoni – një aleat i Putinit

09/05/2019

Samiti Brdo-Brijuni kësaj radhe u mbajt në Tiranë dhe aty është ftuar të marrë pjesë edhe presidenti i Republikës Serbe në Bosnje e Hercegovinë, Millorad ... Read More

Haradinaj flet rreth dialogut Kosovë-Serbi pas Samitit të Berlinit

08/05/2019

  Pas Samitit të Berlinit i cili u mbajt me ftesë të kancelraes gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron, ende po vazhdojnë diskutimet ... Read More

Fjalimet e Thaçit në Samitin e Berlinit

01/05/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur dy fjalime në Samitin e Berlinit që u mbajt dy ditë më parë për Ballkanin Perëndimor. Zyra ... Read More

Don Lush Gjergji : T’i mundim sëmundjet e shekullit XXI

21/04/2019

Në meshën e Pashkëve që u mbajt në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë, vikari gjeneral i Ipeshkvisë së Kosovës, Don Lush Gjergji ka ftuar ... Read More

Cilat janë rreziqet shëndetësore me 5G?

16/04/2019

Në “Mobile World Congress”, që u mbajt në fund të muajit shkurt në Barcelonë, liderët e sektorit theksuan se 5G do të jetë revolucioni i ... Read More

Performanca madhështore e Jonida Maliqit në Amsterdam

07/04/2019

Mbrëmë në Amsterdam u mbajt "Eurovision in Concert" që i paraprin festivalit "Eurovision". Jonida Maliqi, e cila përfaqëson Shqipërinë këtë  vit në këtë festival, dhuroi ... Read More

Amarda Toska: Doja ta puthja dhe unë Elvanën

30/03/2019

Në datë 27 mars u mbajt pre-premiera e filmit “2 gisht mjaltë” e të ftuar ishin personazhe të njohur të ekranit, biznesmenë e madje kryeministri ... Read More

Meda ndërpret koncertin për t’i dhënë ndihmën e parë fanses që u alivanos para syve të tij

11/03/2019

Një koncert i madh u mbajt në shtetin zviceran, ku ishin mbledhur qindra fansa të dy këngëtarëve. Bëhet fjalë për këngëtarin Meda si dhe Taynën, ... Read More