Tag: mbajtjes

Mustafa ndjen keqardhje për Brovinën, thotë se problemi është te PAN-i

18/05/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në një konferencë për medie pas mbajtjes së Kuvendit të Punës së kësaj partie, tha se janë ... Read More

Trajneri për sezonin e ardhshëm, Juventus duhet të vendos mes këtyre dy emrave

13/05/2019

18:55 | 13 Maj 2019 18:55 | 13 Maj 2019 Drejtuesit e Juventus janë të ndarë rreth mbajtjes së Massimiliano Allegrit në skuadër apo rikthimit ... Read More

Pacolli kërkon reagim ndërkombëtar pas mbajtjes së paradës ushtarake në Serbi

10/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar pas mbajtjes së paradës ushtarake në Serbi. Pacolli ka thënë se Serbia duhet të ... Read More

Linjë e hapur telefonike tek Avokati i Popullit për paraqitje të shkeljes të së drejtës së votimit

21/04/2019

S A 2019-04-21T07:39:54+02:00 Qytetarët sot në ditën e mbajtjes së rrethit të parë të Zgjedhjeve presidenciale 2019  dhe zgjedhjeve të parakohshme  për kryetar të komunave ... Read More

Një pjesë e bulevardit “Ilinden” nesër mbyllet për komunikacion

30/03/2019

Alsat 2019-03-30T22:57:42+01:00 Për shkak të mbajtjes së Garës atletike tradicionale të grave, në organizim të Lidhjes së Sporteve në Shkup, nesër prej orës 9:30 deri ... Read More

Dy vjet nga protesta gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

04/03/2019

Para dy vjetësh në Prishtinë u mbajt protesta gjithëpopullore kundër mbajtjes peng të Ramush Haradinajt në Francë. Protesta ishte thirrur nga Aleanca për Ardhmërinë e ... Read More

Pas pezullimit të grevës, provimet në Universitetin e Prishtinës mbahen nga 6 shkurti

01/02/2019

Tri javë grevë në arsim, kanë bërë që të ndryshojnë datat e mbajtjes së provimeve në Universitetin e Prishtinës. Pas vendimit të SBASHK-ut për pezullimin ... Read More

Avokati i Popullit: Linjë falas telefonike për shkeljen e të drejtës së votës

27/09/2018

Të dielën më 30 shtator në ditën e mbajtjes së referendumit, në zyrën e Avokatit të Pupullit në periudhën prej orës 7 deri në orën ... Read More

ASHAA: Mediat të raportojnë në mënyrë të drejtë

08/08/2018

8 August 2018 / 16:41 Me afrimin e mbajtjes së referendumit Agjencia e shërbimeve audio dhe audiovizuele, rekomandon mediat që gjatë periudhës së fushatës së ... Read More