Tag: mbajtur

Të gjithë fituesit në “Brit Awards 2019”

20/02/2019

Është mbajtur edhe mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike të muzikës, “Brit Awards 2019”. Yjet pjesëmarrës në këtë eveniment sivjet ishin të shumtë, ... Read More

Nëntë sekrete për të pasur një lidhje të suksesshme

18/02/2019

Miqtë janë të mirë praktikisht në dy gjëra; inkurajojnë për të mbajtur dietë dhe të japin këshilla rreth marrëdhënies suaj Por për një ndryshim të ... Read More

Çmohet lart roli i UP-së në 49 vjetorin e themelimit

15/02/2019

Në vazhdën e aktiviteteve të 49 vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës ”Hasan Prishtina”, është mbajtur manifestimi qendror për këtë përvjetor, me ç’ rast ... Read More

Komuna e Gostivarit, flamujt ne gjysmështizë

14/02/2019

Komuna e Gostivarit ka mbajtur ceremoninë komomerative në nder të viktimave të aksidentit tragjik që u mori jetën 14 viktimave. Ndërkaq Komuna e Gostivarit ka ... Read More

Kuvendi i Shqipërisë një minutë heshtje për tragjedinë në Maqedoninë e Veriut

14/02/2019

Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur 1 minutë heshtje në nderim të viktimave të tragjedisë në Maqedoninë e Veriut, ku si pasojë e një aksidenti vdiqën ... Read More

Sërish takohen liderët

14/02/2019

Liderët e vendit janë duke mbajtur takimin e radhës në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, ku temë e takimit pritet të jenë dialogu dhe taksa ... Read More

Limaj: Kompleksi Memorial “Adem Jashari” do të jetësohet

13/02/2019

Kryesuar nga zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, është mbajtur mbledhja e radhës së Komisionit Ndërministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, pjesë e të cilit janë ... Read More

ASHAK mban mbledhje komemorative për Idriz Ajetin

13/02/2019

Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative dhe homazhe me rastin e ndarjes nga jeta të akademikut Idriz Ajeti. Kryetari ... Read More

Kylie Jenner me veshje katastrofale në “Grammy Awards”

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit ... Read More

Dua dhe Bebe ndër personazhet e veshura më së miri në “Grammy Awards”

11/02/2019

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i ... Read More

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More