Tag: mbajtur

Seanca për të dyshuarit e ISIS-it, Arijan Kryeziu mbrohet në heshtje

21/04/2019

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është duke u mbajtur seanca dëgjimore për tre personat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu dhe ... Read More

​Dodë Gjergji u reagon serbëve: E pa pranueshme që dikush t’i mohojë krimet që i ka kryer në të kaluarën

21/04/2019

Në Meshën qendrore të Pashkëve, që sonte është mbajtur në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë, Ipeshkvi i Kosovës, imzot Dodë Gjergji ka qenë kritik ... Read More

Përkujtohen dëshmorët e Rugovës

20/04/2019

Në kujtim të veprës dhe heroizmit të 22 dëshmorëve të brigadës 136-Rugova, është mbajtur një akademi përkujtimore, ku u tha se beteja për shpëtimin e ... Read More

VV: Iniciativat e Veselit dhe Tahirit janë për qëllime elektorale

20/04/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media ku iniciativat e fundit nga kryeparlamentari Kadri Veseli dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në lidhje me ... Read More

Para koncertit, Dua Lipa sjell poza joshëse nga Kina

19/04/2019

Dua Lipa këto ditë po qëndron në Kinë. Dua Lipa së fundi ka mbajtur koncert në Shangai, ku ishte e ftuar speciale nga “Channel”, shkruan ... Read More

Haradinaj: Luftën e Koshares e bën të veçantë rënia e Sali Çekajt

19/04/2019

Në ditën e Veteranëve të Koshares, dhe rënies së heroit Sali Çekaj, është mbajtur akademi përkujtimore. Me këtë rast kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha ... Read More

Në Junik u protestua për mbrojtjen e lumit Ereniku

17/04/2019

Sot para Kuvendit Komunal të Junikut është mbajtur protestë me moton ‘Ta mbrojmë Erenikun’. Protesta ka filluar në ora 11.00 dhe ka përfunduar në 11:30. ... Read More

Përkujtohet masakra e Poklekut

17/04/2019

Nën përkujdesjen e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, sot është mbajtur akademi përkujtimore kushtuar 20-vjetorit të masakrës së Poklekut, akademi e cila nisi me një ... Read More

Pendarovski: Do të ndërtojmë një shoqëri për të gjithë

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T14:59:46+02:00 Në tubimin qendror të mbajtur në Shkup, kandidati për president i mbështetur nga partitë në pushtet Stevo Pendarovski tha se po ndërtohet një ... Read More

Përleshje në procesin zgjedhor të PDK-së në Skenderaj

14/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), është duke mbajtur zgjedhjet e brendshme në të gjitha komunat. Sot, në komunën e Skenderajt, gjatë procesit zgjedhor situata është ... Read More

Hoxhaj: PDK do ta rikthejë besimin e qytetarëve në shtet

13/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot Kuvendin zgjedhor të saj në Prizren. Zëvendëskryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj ka thënë se Kosova e vitit ... Read More

KQZ vendos për ndarjen e mjeteve për fushatën zgjedhore në katër komunat veriore

12/04/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e mbajtur, ka diskutuar për numrin e votuesve në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në katër komunat ... Read More