Tag: mban

Për sa minuta kanë oksigjen maskat në aeroplan?

27/09/2019

Fluturimet zakonisht shoqërohen me shumë “sekrete” që stafi mban nga pasagjerët, kjo kryesisht që të mos ketë panik në mesin e udhëtarëve. Një gjë që ... Read More

Zbulohet arsyeja pse kurrë nuk mund t’i shohim ëndrrat deri në fund

02/09/2019

Secili prej nesh mban në mend ndonjë ëndërr e cila e ka prekur, qoftë ajo e bukur apo e keqe. Ëndërroni ndonjë ngjarje të ardhshme, ... Read More

Lajm i mirë për njerëzimin: Zbulohet pilula që ndal infarktin…dhe ka kosto minimale

24/08/2019

Një pilulë në ditë që mban katër ilaçe, mund të reduktojë numrin e atakeve kardiake dhe infarkteve me një të tretën e mundësisëPolypill, mban aspirin ... Read More

A e dini se çfarë kuptimi ka shenja e gjysmë-hënës në gishtat tuaj?

20/05/2019

Pjesa e bardhë në thonjtë tuaj që mban formën e gjysmë-hënës ka rëndësi të madhe në shëndetin tuaj të përgjithshëm. Kjo gjysmë-hënë ndryshe quhet edhe ... Read More

A e dini se çfarë do të thotë shenja e gjysmë hënës në thonjtë tuaj?!

16/05/2019

Pjesa e bardhë në thonjtë tuaj që mban formën e gjysmë hënës është shumë e rëndësishme dhe duhet të keni kujdes të mos e dëmtoni. ... Read More

Valverde flet për të rejat e fundit nga Dembele, lojtari do ta humb duelin me Liverpool

05/05/2019

Pas konfirmimit të mungesës së Roberto Firmino dhe lëndimit të pësuar nga Mohamed Salah që e mban në dyshim egjiptianin, është edhe ylli i Barcelonës, ... Read More

Këta janë emrat e estradës që po marrin pjesë në koncertin e Soni Malajt

01/05/2019

Soni Malaj sonte po mban koncert recital në Tiranë. Këngëtarja e njohur Soni Malaj po dhuron performancë mahnitëse në koncertin që po mbahet në Amfiteatrin ... Read More

Ngjyra të cilën do ta bartim këtë pranverë

23/04/2019

Pothuajse çdo ditë ndonjë nga trendesistet e njohura adhuruesve të vet u mban leksion mode për ngjyrën të cilën deri para pak kohësh shumica e ... Read More

I huaj apo shqiptar? Besa tregon se si do e marrë bashkëshortin

20/04/2019

Besa Kokëdhima është ndër të paktat artiste që jetën private e mban larg vëmendjes së medieve. Besa Kokëdhima përveç jetës profesionale nuk komentohet shumë për ... Read More

Rona Nishliu me album të ri, detaje nga koncerti

19/04/2019

Rona Nishliu ka dhënë detaje rreth albumit të ri dhe koncertit që e mban për të promovuar këtë album. Rona Nishliu ka qenë e ftuar ... Read More

Kjo vitaminë mund t’ju ndihmojë të mbani në mend gjithë ato që keni ëndërruar

11/04/2019

Secili dëshiron të ëndërrojë ëndrra të bukura, mirëpo çdokush nuk e mban në mend atë që ka ëndërruar Shkencëtarët theksojnë që një vitaminë e caktuar ... Read More

Kuvendi shqyrton pikat e mbetura nga seancat e kaluara

11/04/2019

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë plenare, ku do të shqyrtohen 51 pikat e mbetura nga seancat e kaluara. Sipas njoftimit të Kuvendit, për shumicën ... Read More