Tag: mbetur

Pesë persona lëndohen në një aksident trafiku në Dollc të Klinës

21/05/2019

Pesë persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku, i cili ka ndodhur në fshatin Dollc të Komunës së Klinës. Lajmin e ka konfirmuar ... Read More

Aksident në Autostradën “Arbën Xhaferi”, lëndohen katër persona (Video)

21/05/2019

Katër persona kanë mbetur të lënduar nga një aksident trafiku që ka ndodhur sot pasdite në Autostradën ‘Arbën Xhaferi’, në segmentin Lipjan-Ferizaj. Lajmin për Telegrafin ... Read More

Aksident i rëndë komunikacioni në Rahovec, një person i vdekur dhe një i lënduar

20/05/2019

Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër është lënduar në një aksident komunikacioni që ka ndodhur sonte në fshatin Fortesë të Rahovecit. Lajmin ... Read More

Ekipi negociator ka mbetur “pa punë”, por jo edhe pa paga

14/05/2019

Ekipi negociator i Kosovës për dialogun me Serbinë, aktualisht ka mbetur pa punë për shkak të mosvazhdimit të dialogut në Bruksel, i cili ka ngecur ... Read More

Shpërthen gypi në Prishtinë, shumë lagje mbesin pa ujë

12/05/2019

Shumë lagje të Prishtinës mëngjesin e së dielës kanë mbetur pa ujë. E gjithë kjo si pasojë e shpërthimit të një gypi në rrjetin e ... Read More

Problemet me çertifikata, MPB premton zgjidhje të shpejtë (Video)

10/05/2019

Komunat e Kosovës kanë mbetur në mungesë të certifikatave, dhe disa dokumenteve tjera. Kjo si pasojë e anulimit të tenderit të Ministrisë së Punëve të ... Read More

Frankfurt 1:1 Chelsea, notat e lojtarëve

02/05/2019

Gjithçka ka mbetur e paqartë nga ndeshja e parë gjysmëfinale mes Frankfurt dhe Chelsea, në kuadër të Ligës së Evropës. ‘Blutë’ nuk arritën më shumë ... Read More

Vijojnë problemet për Realin, Zidane merr lajm të keq

02/05/2019

Real Madrid nuk po shijon aspak një sezon të mirë, duke mbetur edhe zyrtarisht pa asnjë trofe. Los Blancos rikthyen në stol Zinedine Zidane dhe ... Read More

De Biasi, trajner i skuadrës së njohur italiane

02/05/2019

11:56 | 05/02/2019 Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka mbetur pa punë që pas largimit nga Alavesi në Spanjë. Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De ... Read More

“A do të mbetem në Juventus?” Allegri e zbulon vendimin final

29/04/2019

Massimiliano Allegri ka insistuar se dëshiron ta respektojë pjesën e mbetur të kontratës me skuadrën kampione nga Serie A. Massimiliano Allegri nuk planifikon të largohet ... Read More

Çifti mbjell katër milionë fidane, e shndërrojnë tokën në mal për t’i frymëzuar të tjerët

25/04/2019

Ata morën përsipër misionin e shenjtë, që tokat që kishin mbetur djerrinë t’i shndërrojnë në male duke mbjellë mbi katër milionë fidane. Sebastiao është fotograf ... Read More

Man City apo Liverpool, këto ndeshje mund ta vendosin titullin

25/04/2019

Edhe tri xhiro kanë mbetur deri në përfundim të Premierligës. Gara për titullin e Premierligës është ende e hapur, gjersa Manchester City dhe Liverpool, o ... Read More