Tag: mbijetuar

Ardian Kelmendi, i mbijetuari masakrës në Qyshk, tregon si i shpëtoi vdekjes (Video)

12/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur forcat serbe ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, rrëfen tmerrin si serbët tentuan ta djegin për së gjalli (Video)

11/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur kishin shkuar ... Read More

Rrëfime tronditëse: Si u masakruan shqiptarët e Çamërisë? (Video)

28/04/2019

Emisioni “Gjurmë shqiptare” sjell rrëfime tronditësve të shqiptarëve të mbijetuar në Çamëri.  Flasin për krimet, përdhunimet, vrasjet e fëmijëve, varret masive. Shumë shtëpi janë ende ... Read More

11 speciet misterioze që shumica e njerëzve nuk e dinë që kanë ekzistuar

29/03/2019

Njerëzit modernë, Homo Sapiens, janë sot anëtari i vetëm i mbijetuar i Homo Genus. Për ne është thuajse e pakonceptueshme, që të ketë pasur një ... Read More

Pas një ndeshjeje futbolli, vdes personi që i kishte mbijetuar rrëzimit të aeroplanit të Chapecoenses

27/03/2019

Rafael Henzel ishte njëri ndër gjashtë personat që i kishte mbijetuar rrëzimit të aeroplanit në vitin 2016, që ia kishte marrë jetën shumicës së futbollistëve ... Read More

Lind foshnja më e vogël në botë, ja sa peshon

26/03/2019

Djali më i vogël në botë i mbijetuar i lindur ndonjëherë në Japoni është lejuar të kthehet shtëpi pas një qëndrimi të gjatë në spital. ... Read More

Horoskopi javor: Për kë kjo javë do të jetë e suksesshme dhe interesante dhe kush mezi pret vikendin që të pushojë

25/02/2019

Para jush është edhe një javë interesante Sapo e kemi mbijetuar javën e kaluar dhe ia vlen të përgatitemi për javën e ardhshme, e cila, ... Read More

Mourinho fiton 26 milionë euro me rastin e shkarkimit nga United

18/12/2018

Ka përfunduar papritmas periudha e qëndrimit të Jose Mourinhos te Manchester United. Portugezi nuk i ka mbijetuar mallkimit të sezonit të tretë dhe pas disa ... Read More

Njëvjeçarja bie në hekurudhë, treni kalon mbi të – shpëton pa asnjë gërvishtje (Video, +16)

23/11/2018

Një foshnje njëvjeçare ka mbijetuar mrekullisht, pasi kishte rënë në binarë dhe mbi të kishte kaluar treni. Vajza madje ka shpëtuar pa as edhe një ... Read More

Rasti i Vasfije Krasniqit, Grupi i Grave Deputete kërkon veting për policët

18/10/2018

Grupi i Grave Deputete ka reaguar pas paraqitjes publike të Vasfije Krasniqi-Goodman, e mbijetuar e dhunës seksuale nga forcat serbe në prill të vitit 1999. ... Read More

Edhe pse të gjitha objektet përreth u bënë rrafsh me tokë, shtëpia trekatëshe i shpëtoi mrekullisht uraganit Michael në Florida (Foto)

15/10/2018

Fotogaleria e publikuar më poshtë shfaq një shtëpi e cila i ka mbijetuar uraganit të fuqishëm Michael në Florida, i cili ka shkatërruar gjithçka që ... Read More

I mbijetuari i vrasjes së trefishtë në Mat, tregon se çfarë u tha autori para se t’i vriste

12/10/2018

Astrit Hani, një prej personave të mbijetuar nga konflikti i një dite më parë në Shëlli të Matit, ku tre persona humbën jetën ka rrëfyer ... Read More