Tag: mbijetuar

Ardian Kelmendi, i mbijetuari masakrës në Qyshk, tregon si i shpëtoi vdekjes (Video)

12/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur forcat serbe ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, rrëfen tmerrin si serbët tentuan ta djegin për së gjalli (Video)

11/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur kishin shkuar ... Read More

Rrëfime tronditëse: Si u masakruan shqiptarët e Çamërisë? (Video)

28/04/2019

Emisioni “Gjurmë shqiptare” sjell rrëfime tronditësve të shqiptarëve të mbijetuar në Çamëri.  Flasin për krimet, përdhunimet, vrasjet e fëmijëve, varret masive. Shumë shtëpi janë ende ... Read More

11 speciet misterioze që shumica e njerëzve nuk e dinë që kanë ekzistuar

29/03/2019

Njerëzit modernë, Homo Sapiens, janë sot anëtari i vetëm i mbijetuar i Homo Genus. Për ne është thuajse e pakonceptueshme, që të ketë pasur një ... Read More

Pas një ndeshjeje futbolli, vdes personi që i kishte mbijetuar rrëzimit të aeroplanit të Chapecoenses

27/03/2019

Rafael Henzel ishte njëri ndër gjashtë personat që i kishte mbijetuar rrëzimit të aeroplanit në vitin 2016, që ia kishte marrë jetën shumicës së futbollistëve ... Read More

Lind foshnja më e vogël në botë, ja sa peshon

26/03/2019

Djali më i vogël në botë i mbijetuar i lindur ndonjëherë në Japoni është lejuar të kthehet shtëpi pas një qëndrimi të gjatë në spital. ... Read More

Horoskopi javor: Për kë kjo javë do të jetë e suksesshme dhe interesante dhe kush mezi pret vikendin që të pushojë

25/02/2019

Para jush është edhe një javë interesante Sapo e kemi mbijetuar javën e kaluar dhe ia vlen të përgatitemi për javën e ardhshme, e cila, ... Read More