Tag: mbipeshës

Kur filloi të shënohet Dita Botërore e Mbipeshës?

11/10/2019

Dita Botërore e Mbipeshës shënohet çdo 11 tetor, me qëllim që të promovohen zgjidhje praktike për ta luftuar krizën botërore të mbipeshës. Data 11 Tetor ... Read More

Kriza e mbipeshës në Britani i kushton çdo taksapaguesi, 452 euro më shumë në vit

11/10/2019

Kriza e mbipeshës në Britani i kushton çdo tatimpaguesi më shumë se 400 paund apo 452 euro më shumë në vit, si dhe shkurton jetëgjatësinë ... Read More

Ky çaj ju ndihmon të humbni 5 kilogramë brenda një jave

02/10/2019

Shumë njerëz anë e mbanë botës ballafaqohen me problemin e mbipeshës dhe do të bënin çmos për t’i hequr kilogramët e tepërt sa më shpejt ... Read More

Kura e fortë kundër reumatizmës, mbipeshës dhe sinozitit

12/08/2019

Kjo kurë konsiderohet shumë efikase kundër reumatizmës, aterosklerozës, problemeve me shikimin, mbipeshës, sinozitit e të tjerë. Hudhra është një ushqimet më mirëbërëse për organizmin. Përdorimi ... Read More

Vetmia edhe më e rrezikshme se mbipesha

30/06/2019

Padyshim se keni lexuar shumë artikuj që flasin për rrezikun e mbipeshës por edhe vetmisë, mirëpo një studim ka zbuluar se vetmia mund të jetë ... Read More

Si 18-vjeçare peshonte 135 kilogramë, gjashtë vite më vonë vendosi të ndryshon – sot duket si një modele (Foto)

24/08/2018

Si 18-vjeçare, Melissa Mouawad peshonte 135 kilogramë, dhe për shkak të mbipeshës detyrohej të vishte rroba të shtatzënave. Sipas standardit australian, ajo vishte rrobat me ... Read More