Tag: mbledhjen

Limaj në Malishevë: Nisma është rritur, po kalon në një nivel tjetër zhvillimi

24/05/2019

Nisma Socialdemokrate, dega në Malishevë, ka mbajtur mbledhjen e radhës së Kryesisë. Në këtë mbledhje ishte prezent edhe kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj. Ky ... Read More

Limaj mbledh në Tiranë ministrat e dy qeverive

19/05/2019

Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t’i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë ... Read More

Zgjidhet Rektori i Universitetit Publik “Ukshin Hoti” në Prizren

14/05/2019

Në mbledhjen e mbajtur më 14.05.2019 me votim unanim të anëtarëve prezentë (gjashtë vota) të Këshillit Drejtues është zgjedhur Rektor në Universitetin “Ukshin Hoti” në ... Read More

Veseli mbledh sot Kryesinë e Kuvendit, pritet caktimi i seancës për themelimin e Tribunalit për krimet serbe

13/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sot ora 11:00 mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit ku pritet të caktohet seanca parlamentare për të ... Read More

Mustafa: Iniciativa e Veselit për Tribunalin për t’i mbuluar dështimet

11/05/2019

Në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK),  kreu i kësaj partie Isa Mustafa ka komentuar iniciativën e kryeparlamentarit Kadri Veseli ... Read More

Nis mbledhja e përgjithshme e LDK-së

11/05/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës sot është duke mbajtur mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm. Në këtë mbledhje janë të pranishëm Kryetari i partisë, Isa Mustafa, kryesuesit ... Read More

Shkarkohet një prokuror dhe suspendohet një prokurore nga KPK

10/05/2019

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 167-të me radhë, të udhëhequr nga Kryesuesi Bahri Hyseni, në të cilën janë shqyrtuar dhe marrë vendime ... Read More

Shqyrtohet Projektligji për financimin e partive politike

10/05/2019

Komisioni për Integrime Evropiane sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Në këtë mbledhje, si pikë e rendit të ditës është Projektligji për financimin e ... Read More

Haradinaj përsërit se Thaçi dhe Rama kërkuan heqjen e taksës në Samitin e Berlinit

08/05/2019

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i pari i  kësaj partie Ramush Haradinaj ka folur edhe për Samitin e Berlinit. ... Read More

KQZ-ja miratoi dizajnin e fletëvotimeve për zgjedhjet e 19 majit

03/05/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës, të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka. Në këtë mbledhje, KQZ mori disa vendime në kuadër të procesit ... Read More

Qeveria ndalon përdorimin pa autorizim të veturave zyrtare, jashtë shtetit

02/05/2019

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim-vendimin me të cilin urdhërohen të gjithë zyrtarët e Qeverisë së Republikës së Kosovës për përdorimin ... Read More

Ka filluar vendosja e kamerave të sigurisë në Podujevë

30/04/2019

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Komunës së Podujevës, në mbledhjen e sotme është informuar për gjendjen e sigurisë në komunë, sigurinë në shkolla ... Read More