Tag: mbledhjes

Zyrtare: Masat e reja anti-covid hyjnë në fuqi nga nesër

05/07/2020

Ende nuk ka ndonjë komunikim zyrtar pas mbledhjes së Qeverisë e cila filloi në ora 18:00 e temë diskutimi kishte masta e reja anti-covid. Veçse ... Read More

Lista Serbe akuzon opozitën serbe se planet e tyre janë rrenë e mashtrime

25/05/2019

Lista serbe ka vlerësuar sot, në prag të mbledhjes së Kuvendit të Serbisë për Kosovën të hënën, më 27 maj, se liderët opozitarë të Serbisë ... Read More

LDK: Dhuna e papranueshme, ata që nuk respektojnë rregullat, të tërhiqen nga gara

21/05/2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, gjatë mbledhjes që ka pasur sot ka diskutuar për procesin e zgjedhjeve të brendshme në këtë parti.  Duke përmendur ... Read More

Haradinaj: Mogherini në Tiranë kërkoi heqjen e taksës për ta ndarë Kosovën

14/05/2019

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Haradinaj ... Read More

Haradinaj: Samiti i Berlinit e ka normalizuar rajonin

02/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë ka thënë se Samiti i Berlinit e ka normalizuar rajonin, dhe që pjesa kryesore e këtij ... Read More

Haradinaj: Protesta e sotme e VV-së, presion dhe ndërhyrje ndaj gjyqësorit

26/04/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, ka folur për protestën e sotme të thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje, kundër kryeprokurorit Aleksandër ... Read More

Ambasadori gjerman në Serbi, për taksën: Shpresoj se së shpejti do të kemi sukses

11/04/2019

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, tha se ideja e mbledhjes së liderëve të Ballkanit Perëndimor më 29 prill në Berlin do të përgatiste një ... Read More

Qeveria ndan 500 mijë euro për Kombëtaren e Kosovës

02/04/2019

Në hapje të mbledhjes së sotme të Qeverisës ë Republikës së Kosovës, Kabineti është informuar për situatën aktuale të krijuara nga zjarret e shumta që ... Read More

Kryesia vendos për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme

22/03/2019

Pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit të Kosovës dhe shqyrtimit të kërkesës së 49 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme është vendosur që në orën 11:00 ... Read More

Haradinaj: Politika dhe unë i kemi fajet për ikjet e qytetarëve nga Kosova

19/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë ka folur edhe për ikjet e qytetarëve të Kosovës nga vendi. Ai ka thënë se fajet ... Read More

Hoxhaj reagon pas dështimit të mbledhjes së RYCO-s: Serbia ka qëllim ta dëmtojë çdo iniciativë rajonale

13/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar përmes Twitter-it pas dështimit të mbledhjes së bordit ekzekutiv të Organizatës për Bashkëpunim Rajonal të Rinisë – RYCO, ... Read More

Haradinaj: Edhe gjermanët më kërkuan ta heq taksën

12/03/2019

Pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj, ka mbajtur konferencë për media. Gjatë kësaj konference kryeministri Haradinaj ka folur edhe për takimin e ... Read More