Tag: mbledhur

Manastirliu mbledh Task-Forcën: Shqipëria deri në këto momente s’ka asnjë rast të konfirmuar me Coronavirus 

24/02/2020

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka mbledhur Task-Forcën për Coronavirusin, nga ku deklaroi se në Shqipëri, deri në këto momente nuk ka asnjë rast të ... Read More

Zhytësi pëson dekompresim pas qëndrimit të gjatë në ujë

27/12/2019

Një peshkatar në Peru ishte zhytur në 35 metra thellësi për të mbledhur gjah, kur një varkë që kaloi shumë pranë i preu tubin me ... Read More

Robotët e prezantuar në Kinë që mund të notojnë, fluturojnë dhe të kryejnë punë të ndryshme

21/08/2019

World Robot Conference që do të zhvillohet nga 20 deri më 25 gusht në Pekin të Kinës, ka mbledhur më se 200 krijuar nga 20 ... Read More

Pas aksionit në veri, Thaçi mbledh strukturat e sigurisë

28/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në orët e para të mëngjesit ka mbledhur të gjitha strukturat e sigurisë në Kosovë. Në zyrën e Thaçit janë ... Read More

Tiranë: Protestës i bashkohen Basha dhe Kryemadhi

25/05/2019

E plotësuar: Mbështetësit e opozitës shqiptare janë mbledhur para objektit të Kryeministrisë në Tiranë. Protestës i bashkohen edhe dy krerët e opozitës, Lulzim Basha i ... Read More

Dyshime se katër varrezat e panjohura në Istog, janë të femrave që u dhunuan e më pas u karbonizuan (Video)

24/05/2019

RTV Dukagjini publikon fotografitë që Habib Zogaj i ka mbledhur, e që tregon për krimet që ushtarët serb kishin bërë. Dëshmitë tregojnë për vrasje të ... Read More

Basha: Ora e Shqipërisë evropiane po afron

11/05/2019

“Shqipëria si gjithë Evropa. Me këtë ëndërr jemi mbledhur dhe kemi bërë hapa përpara”, deklaroi sot kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke folur në ... Read More

Fillon takimi i procesit Brdo Brijon

09/05/2019

Liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Tiranë për procesin e Brdo Brijon. Përveç presidentëve të shteteve, të ftuar nderi janë edhe përfaqësues të Bashkimit ... Read More

Shpërndau bukë falas për të varfrit në Kroaci, shqiptari paguan 300 mijë Kuna gjobë shtetit

05/05/2019

Një vajzë për shërimin e së cilës janë mbledhur të holla më shumë sesa asnjëherë më parë në histori. Vëllai dhe motra që janë ngjitur ... Read More

Në një tavolinë ‘relaksi’ Merkel, Macron, Thaci, Haradinaj, Rama – Vuçiq e Brnabiq (Foto)

29/04/2019

Në Samitin e Berlinit janë mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor për të diskutuar çështje të ndryshme në mesin e të cilave është edhe çështja mes ... Read More

Edhe në Jerusalem serbët shfryjnë epshet nacionaliste për Kosovën (Video)

28/04/2019

Një grup i serbëve, të mbledhur në qytetin e Jerusalemit për të festuar festën e Pashkëve Ortodokse, e kanë shfrytëzuar këtë ritual fetar për të ... Read More

KQZ miraton emrat e kandidatëve të PDK-së e VV-së, probleme me ata të Listës Serbe

23/04/2019

Komisioni Qendror Zgjedhor është mbledhur sot që të bëjë certifikimin e kandidatëve për kryetarë të komunave në veri të vendit për zgjedhjet e jashtëzakonshme të ... Read More